Завантажити ще

Блінкен: США поки що не ввели нові санкції проти Росії, щоб вони не втратили стримуючий ефект

Блінкен: США поки що не ввели нові санкції проти Росії, щоб вони не втратили стримуючий ефект
Фото: twitter.com/SecBlinken

США не ввели санкції проти Росії через можливе вторгнення в Україну, щоб вони не втратили стримуючий ефект. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен сказав в інтерв'ю журналістці CNN Дані Баш.

- Коли йдеться про санкції, ціль цих санкцій - стримати російську агресію. Тому, якщо вони спрацюють зараз, ви втратите стримуючий ефект. Все, що ми робимо, зокрема спільно з Європою, створюємо величезні наслідки для Росії, розраховані на те, щоб враховувати вплив президента Путіна, - пояснив Блінкен.

Держсекретар США додав, що жорстку реакцію у відповідь США та Європи викличе хоча б «одна додаткова російська сила» в Україні.

За даними США, Росія зосередила десятки тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною. У НАТО допустили початок війни у Європі. У РФ наміри вторгатися в Україну заперечують. Президент України Володимир Зеленський неодноразово публічно виступав за те, щоб проти Росії ввели потужні превентивні санкції. Глава МЗС України Дмитро Кулеба за підсумками візиту Блінкена до Києва заявив, що США розробили санкції, які " перекриють кисень" Росії та її багатіїв.