Завантажити ще

Подоляк прокоментував заяву Великобританії про плани Росії поставити Мураєва у керівництво України.

Подоляк прокоментував заяву Великобританії про плани Росії поставити Мураєва у керівництво України.
Фото: facebook.com/mpodolyak2

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував заяву МЗС Великої Британії про бажання Росії поставити до керівництва України Євгена Мураєва. У коментарі Reuters Подоляк сказав, що Мураєв є «надто безглуздою фігурою», проте раніше Росія підтримала незначні постаті на керівних посадах у Криму та на Донбасі. Тому "до цієї інформації слід поставитися максимально серйозно".

- Якщо неупереджено подивитися на повідомлення з Британії, то треба буде визнати: вони не сказали нічого такого, що українці самі не розуміли про частину політичного спектру в Україні, - у свою чергу повідомив радник голови Офісу президента для BBC News Україна.

Подоляк зазначив, що з 2014 року керівництво Росії використовує у своїх інтересах частину маргінальних, але все ж таки існуючих політичних та громадських діячів.

Відповідаючи на реакцію самого Євгена Мураєва, який зазначив, що перебуває під російськими санкціями, Михайло Подоляк заявив, що їх запровадили тому, що Мураєв без дозволу конкурував із Віктором Медведчуком за можливість просувати інтереси Росії.

22 січня міністр закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс заявила, що викрито план Кремля встановити в Україні проросійське керівництво. Як потенційний кандидат розглядається колишній народний депутат Євген Мураєв. Російські спецслужби підтримують зв'язок із багатьма колишніми українськими політиками, зокрема, з Сергієм Арбузовим, Андрієм Клюєвим, Володимиром Сівковичем та Миколою Азаровим. Деякі з них мають контакти з російськими розвідниками, які беруть участь у плануванні нападу на Україну.