Завантажити ще

Глава ВМС Німеччини заявив, що Крим "не повернеться" Україні - Київ зажадав пояснень

Глава ВМС Німеччини заявив, що Крим
Фото: Скріншот відео Kiel Munition Clearance Week, YouTube

Глава Військово-морських Сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах заявив, що окупований Крим "не повернеться" під контроль України, а президент Росії Володимир Путін хоче пошани, а не "інтегрувати до Росії маленьку смугу української землі" або розколоти Європейський Союз. Про це пише " Ліга ".

- Насправді він (Володимир Путін – ред.) хоче поваги, бути на одному рівні… Надати комусь повагу – це низька ціна або взагалі відсутність ціни. Це легко – дати йому повагу, яку він вимагає і, можливо, заслуговує, - заявив Шенбах під час дискусії в індійському аналітичному центрі Manohar Parrikar IDSA.

За його словами, Росія є важливою країною для Німеччини та Індії у протистоянні з Китаєм, а тому необхідно "дати їй шанс" у відносинах з ЄС та США. Шенбах вважає, що в іншому випадку Москва може зблизитися з Пекіном, який потребує ресурсів РФ.

– Це має бути розглянуте, як і те, що відбувається в Україні. Кримський півострів втрачено, і ніколи не повернеться. Це факт. І ми маємо зрозуміти, що питання політики – це питання фактів та емоцій, - наголосили голова німецьких ВМС.

Як зазначив Шенбах, Україна не відповідає вимогам членства в НАТО, оскільки Донбас "окупований російською армією чи тими, кого вони називають повстанцями".

Україна вимагала спростування висловлювання голови ВМС Німеччини

На заяву глави ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха вже відреагувало Міністерство закордонних справ України. У відомстві заявили, що його висловлювання є неприйнятним.

– Кримський півострів може бути втрачений лише в уяві німецького віце-адмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які виявлятимуть рішучість у протидії державі-агресору. У зв'язку з цим вимагаємо роз'яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною Кримської платформи, - заявив у коментарі " Інтерфакс-Україна " прес-секретар МЗС Олег Ніколенко.

У зв'язку з цим в українському дипвідомстві вимагали публічного спростування висловлювань Шенбаха від уряду Німеччини.

- Вимагаємо публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини, які підвішують суверенітет та територіальну цілісність України та підривають зусилля щодо деескалації ситуації з безпекою в Європі, - наголосив Ніколенко.

Як зазначив представник МЗС, українська сторона була також здивована заявою голови німецьких ВМС про необхідність поновлення діалогу з Росією на тлі скупчення російських військ під кордоном України та загибелі понад 14 тисяч українських воїнів на Донбасі.

- На території самої Німеччини російські спецслужби знищують політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії та намагаються втручатися у внутрішні справи. Навіть спроба зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинна мати свої моральні, політичні межі та межі безпеки. В цьому випадку ці межі грубо порушені, - підсумував він.

Від влади Німеччини поки що реакції не було за даним інцидентом, а українська сторона очікує офіційних пояснень від уряду країни.