Завантажити ще

У Мінцифрі назвали провокацією чергове оголошення про продаж даних із "Дії"

У Мінцифрі назвали провокацією чергове оголошення про продаж даних із
Фото: StartupStockPhotos із сайту pixabay.com.

21 січня на Інтернет-платформі RaidForums з'явилось оголошення про продаж персональних даних громадян України. Автор оголошення стверджує, що ці дані взяті з державного сервісу " Дія ". Вдень 22 січня у Телеграм-каналі " Мінцифра " прокоментували інцидент.

- Оголошення про продаж "злитих" даних українців у результаті кібератаки є провокацією та продовженням гібридної війни. Україна продовжує захищатись у гібридній війні. Основна мета ворога — підірвати довіру до влади фейками про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та "злив" даних українців. Про це тиждень тому вже повідомляв Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, – заявили у Міністерстві цифрової трансформації України.

З 13 на 14 січня в Україні відбулася кібератака на державні Інтернет-ресурси. Після цього в Інтернеті з'явилися оголошення про продаж даних, нібито отриманих під час кібератаки.

– Серед них багато оголошень стосується продажу бази даних „Дії”. Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще дестабілізувати ситуацію в Україні, припинивши роботу державного сектора. Нагадаємо, що користувачами мобільного додатка "Дія" є 13,5 млн. українців. Він зберігає персональні дані, лише відображає те, що зберігається про них у відповідних державних реєстрах. Відвідувачами порталу "Дія" є понад 13 мільйонів українців, а не 2 мільйони, як зазначається в оголошеннях, - зазначили у відомстві.

У міністерстві українців закликали не піддаватися паніці. Наголосили, що всі персональні дані знаходяться під надійним захистом у держреєстрах.

- Оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, скомплектовані з багатьох джерел, злитих до 2019 року. Зараз українські кіберфахівці об'єднаються, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати супротивника, - каже заява.

t.me/mintsyfra.

t.me/mintsyfra.