Завантажити ще

Україна ввела санкції проти низки російських компаній та громадян РФ, серед них – дизайнер Лебедєв

Україна ввела санкції проти низки російських компаній та громадян РФ, серед них – дизайнер Лебедєв
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав чотири укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони проти низки росіян та російських компаній. Відповідні документи опубліковано на сайті глави держави.

Згідно з указом президента №19/2022, Зеленський застосував рішення, прийняте РНБО на засіданні 30 грудня 2021 року, щодо 6 громадян Австрії та 24 російських та австрійських компаній, які причетні до будівництва на території окупованого Криму мосту через Керченську протоку, організації пасажирської залізниці з Росією та заподіяння шкоди національному культурному надбанню у місті Севастополь.

Для компаній, які потрапили під санкції РНБО, діятимуть такі обмеження: блокування активів, обмеження торгових операцій запобігання виведенню капіталів за межі України призупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання або зупинення ліцензій та документів дозвільного характеру, отримання яких є умовою для здійснення певного виду діяльності.

Президентським указом №20/2022 до списку санкцій занесено 52 громадяни РФ, серед яких - чиновники та бізнесмени , за завдання суттєвої шкоди національним інтересам та безпеці України. До списку санкцій потрапив і відомий російський дизайнер Артемій Лебедєв. Введені санкції передбачає блокування активів росіян, обмеження на використання майна, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення фінансових операцій. Такі заходи щодо росіянина діятимуть упродовж 5 років.

Указом № 21/2022 президент застосував санкції РНБО від 30 грудня проти 18 російських суддів, причетних до винесення неправомірних судових рішень щодо відчуження майна Кримської єпархії Православної церкви України на території півострова. Документ передбачає блокування активів даних осіб, заборону на участь у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах, запобігання виведенню капіталів за межі України. Введені санкції діятимуть 5 років.

Також Зеленський указом №22/2022 застосував санкції проти компанії із Кіпру "BISCONE LIMITED". Серед обмежень – блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися майном, що належить йому, призупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, запобігання виведенню капіталів за межі України. Обмеження застосовано на 3 роки.