Завантажити ще

Резніков: Штрафувати українок за ухилення від військового обліку не будуть

Резніков: Штрафувати українок за ухилення від військового обліку не будуть
Фото: facebook.com/alex.reznikoff

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявив, що законодавство передбачає штрафи лише для військовозобов'язаних, а жінок, які ще не стали на військовий облік, оштрафувати за ухилення не можуть. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

- Щодо штрафів, то вони не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Військовообов'язковою людина стає лише після постановки на військовий облік. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов'язані. Тобто ще раз: жінки стають військовозобов'язаними лише після того, як стають на військовий облік і до моменту становлення на облік вони не є такими, - заявив Резніков.

Наказ Міноборонипро постановку на військовий облік жінок було оприлюднено наприкінці грудня 2021 року. Документ передбачає перелік професій українок, які підлягають взяттю на облік. Тоді у відомстві пригрозили, що протягом 2022 року всі жінки, чиї професії припускають таку необхідність, мають, згідно з наказом Міноборони, стати на військовий облік. Починаючи з 2023 року тих, хто цього не зробив, та їхніх роботодавців штрафуватимуть.