28 березня
Завантажити ще

Лавров пригрозив Блінкену "найсерйознішими наслідками" за ігнорування вимог РФ

Лавров пригрозив Блінкену
Фото: POOL/REUTERS

Міністерство закордонних справ Росії опублікувало заяву за підсумками зустрічі глави відомства Сергія Лаврова з державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном у Женеві. Текст опубліковано на сайті російського МЗС.

- До Ентоні Блінкена чітко доведено, що подальше ігнорування законних занепокоєнь РФ, пов'язаних у першу чергу з військовим освоєнням США та їх натовськими союзниками території України, що триває, на тлі масштабного розгортання сил і засобів альянсу поблизу наших кордонів, матиме найсерйозніші наслідки, - зазначено в заяві російського МЗС.

Як зазначається у повідомленні, "наслідків" Вашингтону вдасться уникнути, якщо американська сторона позитивно відреагує на російські проекти угод щодо "гарантій безпеки".

- Цього можна уникнути, якщо Вашингтон позитивно відреагує на наші проекти угод щодо гарантій безпеки, письмову постатейну реакцію американської сторони, на які ми очікуємо отримати наступного тижня, - наголосили у відомстві.

За даними російської сторони, головною темою зустрічі Лаврова та Блінкена стала ситуація навколо України, яку Москва назвала "внутрішньоукраїнським конфліктом".

- Особливу увагу було приділено внутрішньоукраїнському конфлікту. Наголошено на необхідності якнайшвидшого та повноформатного виконання Києвом «Комплексу заходів», включаючи налагодження прямого діалогу з владою ЛНР та ДНР, - додали у відомстві.

Що стосується двосторонніх відносин США та Росії, у заяві зазначено, що вони перебувають у "незадовільному стані". У ході переговорів сторони обговорили активізацію експертної роботи щодо нормалізації функціонування диппредставництв двох країн та стабілізації візового режиму.

- Російська сторона виступає на користь поновлення повноцінної дипломатичної присутності на взаємній основі. Вимагаємо якнайшвидшого повернення конфіскованої американською владою російської дипломатичної нерухомості, - підсумували МЗС РФ.

Зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави російського МЗС Сергія Лаврова відбулася у Женеві 21 січня. Загалом діалог тривав 1,5 години. З початку місяця це вже четверті переговори представників РФ та США, які відбуваються на тлі загрози вторгнення Росії до України. Москва вимагає гарантії про невступ України до НАТО та блокування подальшого розширення Альянсу.