22 травня
Завантажити ще

Блінкен запитав у Лаврова, чого хоче Путін

Блінкен запитав у Лаврова, чого хоче Путін
Фото: Аlex Brandon\Pool via REUTERS.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим поцікавився, що хоче російський президент Володимир Путін. Глава Держдепу відзначив погіршення ставлення до Росії у світі. Про це 21 січня повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг Блінкена.

- Це треба спитати у Путіна. Він сам тільки знає відповідь на це запитання, - навів відповідь Лаврова держсекретар на своє запитання: чого хоче Путін.

За його словами, він попросив Лаврова пояснити думку Росії і які кроки її керівництво зробило, і як вони йдуть на користь стратегічним інтересам країни та безпеки.

- Те, що ви зробили за попередні роки, тільки погіршило те, що ви говорити не хочете. До 2014 року, до окупації Донбасу в Україні рейтинг хорошого ставлення до РФ був 70%, а зараз – 25% або 30%, – передав зміст своєї аргументації у розмові з головою МЗС РФ Блінкен.

Він нагадав, що це було до того, як був Крим та Донбас. Держсекретар додав, що до окупації українських територій вступ до НАТО підтримували 25-30% жителів України, а зараз - 60%.

- До 2014 року прагнули зменшити наші сили у Європі. Однак після 2014 року НАТО відчуло, що потрібно посилити присутність на східному фланзі через російську агресію, - сказав Блінкен, додавши, що США довелося переконувати своїх союзників та партнерів збільшувати витрати на оборону.

Глава Держдепартаменту підкреслив, якщо з боку Росії підуть нові агресивні кроки проти України, то це лише загострить ті питання, які турбують російську владу.

– Я сподіваюся, що Лавров та Путін про це подумають, – резюмував держсекретар.

За його словами, США та Росія можуть зробити кілька кроків, щоб підвищити прозорість та зменшити ризики, посилити контроль за озброєннями, а також побудувати довіру.

- Я доніс до міністра Лаврова конкретні пункти, що викликають наше занепокоєння, щодо дій РФ, що підривають мир та безпеку, і не лише в Україні, а й у Європі, та у світі в цілому. Я запропонував кілька ідей, як зменшити ризики та підвищити безпеку, – зазначив Блінкен.

Як запевняє Блінкен, президент США Джо Байден готовий до переговорів зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Діалог на найвищому рівні можливий у тому випадку, якщо в цьому виникне потреба.

- Якщо ми дійдемо висновку, що краще вирішувати деякі питання через прямий діалог президентів, ми готові це зробити, - сказав він.

Держсекретар підтвердив, що США наступного тижня письмово представлять свої ідеї щодо вимог Росії  з так званих "гарантій безпеки". Він наголосив, що обговорення цього питання пройде на рівні міністрів і, у разі потреби, до них підключать президентів двох країн.

Раніше повідомлялося, що Ентоні Блінкен на зустрічі з Лавровим 21 січня у Женеві наполягав на праві українського народу самому визначати своє майбутнє та заявив, що "тут немає простору для торгу". Лавров підтвердив, що Росія не планує вторгатися в Україну.