Завантажити ще

Володимир Зеленський зателефонував прем'єр-міністру Швеції

Володимир Зеленський зателефонував прем'єр-міністру Швеції
Фото: REUTERS/Гліб Гараніч.

Президент Володимир Зеленський поспілкувався телефоном із прем'єр-міністром Королівства Швеція Магдаленою Андерссон. Зеленський розповів Андерссон про ситуацію з безпекою навколо України та кроки для досягнення миру в рамках існуючих форматів переговорів. Про це повідомили на сайті Офісу президента.

- Володимир Зеленський також наголосив на важливості об'єднання та координації політико-дипломатичних зусиль з метою розблокування мирного процесу та відновлення стабільності, - зазначили у ВП.

Співрозмовники привітали нещодавнє укладання міжурядової Угоди про співпрацю у сфері оборони. Зеленський наголосив, що Швеція – важливий партнер України у сфері безпеки. Президент подякував за допомогу у цій сфері.

- У нас є потужна армія, найкращий досвід та практики, вірні герої, – заявив президент.

Зеленський заявив про важливість поєднати зусилля для стабільності держави. В Офісі президента зазначили, що Магдалена Андерссон "підтвердила рішучу та непохитну підтримку з боку уряду Швеції суверенітету та територіальної цілісності України".

– Глава держави високо оцінив підтримку шведською стороною євроінтеграційного курсу України, а також вагому практичну допомогу у реалізації внутрішніх трансформацій. У цьому контексті наголошено на готовності до поглиблення взаємодії в рамках стратегії уряду Швеції щодо співробітництва у питаннях реформ із країнами Східної Європи, - додали в ВП.

Поговорили про співпрацю у торговельній, інвестиційній, енергетичній та екологічній галузях. Зеленський повідомив, що в Україні хочуть створити мережу сучасних сміттєпереробних заводів за участю шведських компаній.

- Швеція – найбільший торговельний та інвестиційний партнер України у регіоні. Навіть за умов пандемії маємо зростання двосторонньої торгівлі більш ніж на 50%. За результатами року очікуємо вийти на показники товарообігу 800-900 мільйонів доларів. Працюватимемо над збереженням цих позитивних тенденцій. Вітатимемо також приєднання Швеції до підтримки національної фінансової системи, – сказав президент України.

Зеленський та Андерссон домовилися зробити двосторонній діалог на найвищому рівні інтенсивнішим.