2 жовтня
Завантажити ще

Зеленський закликав українців не панікувати на тлі загрози вторгнення РФ в Україну

Зеленський закликав українців не панікувати на тлі загрози вторгнення РФ в Україну
Фото: скріншот з відео t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до жителів країни щодо ситуації з можливим вторгненням Росії до України. Глава держави заявив, що ця ситуація не є новиною і закликав співвітчизників не розсіювати паніку. Відповідний ролик він опублікував у своєму телеграм-каналі.

- А в чому, власне, новина? Хіба це не реальність вже 8 років? Хіба вторгнення розпочалося не у 2014 році? Хіба загроза війни виникла тільки зараз? Ці ризики існують не один день і зараз вони не стали більшими, зараз став більшим ажіотаж навколо них і зараз активно нападають не наші землі, а на ваші нерви, щоб у вас було постійне почуття тривоги, - заявив Зеленський.

За його словами, зараз єдиним приводом для паніки може бути, якщо українці після 8 років війни подаватимуться паніці. У зв'язку з ситуацією, що склалася, президент попросив українців "не накручувати" себе через можливий наступ Росії на Україну і не панікувати.

- Усім нашим громадянам, особливо похилого віку, треба це зрозуміти, треба видихнути, заспокоїтися. Не бігти за гречкою та сірниками. "Усім ЗМІ бути саме засобами масової інформації, а не засобами істерії", - наголосив він.

Також Зеленський наголосив на важливості підтримки з боку іноземних партнерів не лише на словах, а й діями.

– Усім нашим партнерам бути дієвими, і не на словах. Важливою є не тільки інформація про те, що може зробити Росія, а й про те, що в цьому випадку робитиме світ. Без абстрактних "їм це не зійде", а називаючи конкретні санкції, конкретні заходи, на які готовий піти весь світ, сказав він.

Як зазначив у своєму зверненні український лідер, наша держава готова до захисту своєї територіальної цілісності та має як сильну армію, так і підтримку інших країн.

- Україна не хоче війни, але завжди має бути готова до неї. Не боїться, бо боронить свої землі. Не здасться, бо це наша земля. Бігти нікуди. Це не новина, – заявив глава держави.

Водночас Зеленський наголосив на тому, що Україна готова до всього, але робить все для дипломатичного вирішення цього питання та досягнення миру в нашій країні. Щодо громадян України, президент закликав реагувати на все "мудро", довіряти своїй армії та пам'ятати, що ситуація перебуває під контролем.