Завантажити ще

Венедиктова заявила, що прокуратура оскаржить запобіжний захід Порошенку

Венедиктова заявила, що прокуратура оскаржить запобіжний захід Порошенку
Фото: коkkаж КП в Україні\facebook.com

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила, що запобіжний захід екс-президенту Петру Порошенку сторона звинувачення оскаржить. Вона наголосила, що перед законом усі рівні і фігуранти у таких справах отримують жорсткіші обмеження волі. Про це генеральний прокурор повідомила під час брифінгу 19 січня.

– Фабула справи однакова для всіх чотирьох підозрюваних (Медведчук, Демчишин, Кузяра, Порошенко, – прим.авт.) – вони співучасники. Прокурори по всіх фігурантах йшли з однаковим запобіжним заходом - утримання під вартою або 1 млрд грн застави. Тому ми виходимо з того, що перед законом рівні всі, і, безумовно, знову ж таки, як і з іншими фігурантами, ми підемо з апеляційним оскарженням запобіжного заходу. Україні потрібна справедливість і давайте її шукати цивілізовано у суді, не політизуючи ці процеси, – вважає Венедиктова.

Генпрокурор підкреслила, що сьогоднішнє рішення суду про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку означає, що "суд підтвердив законність та обґрунтованість цієї підозри, порядок його повідомлення, а також наявність ризиків, для запобігання яким прокуратура йшла з обранням запобіжного заходу".

- Позиція Офісу генпрокурора у справі полягає в тому, що п'ятому президенту повідомлено про підозру в державній зраді та сприяння діяльності терористичних організацій, та повідомлено способом, визначеним законом, - наголосила Венедиктова.

Також вона пояснила, чому на підозрі Петру Порошенку стоїть не її підпис (Венедиктова пішла у відпустку рівно на один день і документ підписав Олексій Симоненко). За словами голови ОГПУ, заступник генпрокурора, який підписав підозру, координував діяльність органів досудового розслідування з даного кримінального провадження з самого початку і був знайомий із матеріалами справи.

19 січня Печерський суд Києва обрав Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання і наказав політику здати закордонний паспорт. Захист п'ятого президента також має намір подати апеляцію на це рішення.