Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Олена Зеленська заявила, що готова терпіти критику нового шкільного меню заради здоров'я дітей

Олена Зеленська заявила, що готова терпіти критику нового шкільного меню заради здоров'я дітей
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Перша леді Олена Зеленська відповіла на критику нового шкільного меню. У коментарі журналу “ Фокус ” дружина президента зізналася, що чекала на негативну хвилю, проте її потрібно пережити.

- Норми про зниження кількості солі та цукру МОЗ затвердило для покращення здоров'я українців. Просто подумайте про ці цифри: 13,3% наших дітей віком до 17 років страждають від ожиріння! Вже у підлітковому віці мають серцево-судинні захворювання! Чи варто поборотися з такими харчовими звичками? Заради цього я готова і критику зазнати, - запевнила вона.

Дискусію у суспільстві Зеленська пояснила тим, що реформа стосується найдорожчого – дітей, а змін у цій сфері не було з часів СРСР, та перехід від старого до нового складний психологічно.

- Згідно з нашим дослідженням, на старті реформи нинішні школярі харчувалися так само, як і їхні батьки, коли навчалися в школі: змащеними макаронами, сосисками, хлібобулочними виробами та неймовірно солодким компотом, - сказала перша леді.

За словами Олени Зеленської, негативні відгуки не переважають. Є коментарі "за", "конструктивна критика" та група тих, хто не хоче змін. Вона запевнила, що повернути в шкільні столові булочки з олією та сосиски не вийде, оскільки у нових стравах обмежена кількість солі, цукру, жирів, білого хліба, а сосиски, консерви та кондитерські вироби заборонені.

Дружина Володимира Зеленського також вважає, якщо боятися критики, краще взагалі нічого не починати.

Усі школи перейшли на нове меню з 2022 року. Серед найчастіших претензій до їжі: несмачні, прісні, малокалорійні страви, невеликі порції. Кухарі, у свою чергу, поскаржилися на відсутність у школах відповідного обладнання. Автор меню Євген Клопотенко назвав критику конфліктом сучасного бачення та старої системи. Кухар вивчив претензії та дійшов висновку, що в школах треба вчити готувати та правильно читати норми.