27 вересня
Завантажити ще

У Міноборони заспокоїли: Не треба жінкам прямо зараз бігти у військкомат, штрафів не буде

У Міноборони заспокоїли: Не треба жінкам прямо зараз бігти у військкомат, штрафів не буде
Фото: President.gov.ua

У Міністерстві оборони України заявили, що, незважаючи на запровадження військового обліку для жінок, ставати на нього зараз не обов'язково. Про це 17 січня на своїй сторінці у фейсбуці повідомила заступник голови міністерства Ганна Маляр.

- Прямо зараз не потрібно жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій родинних військово-облікових спеціальностей. Тому будуть зміни, про які Міноборони обов'язково повідомить, – написала вона.

Заступник міністра також запевнила, що протягом 2022 року штрафів за ігнорування поставлення жінок на облік не буде.

- Зараз це питання також вивчається щодо можливих змін. Опрацьовується питання спрощення всіх процедур поставлення на облік – як чоловіків, так і жінок. У тому числі й „цифровізація“ тих процесів, які можна перекласти в онлайн, - вкотре розповіли у Міноборони про плани з діджиталізації.

На початку 2022 року народний депутат від "Голосу" Юлія Клименко спробувала стати на військовий облік та виявила, що крім проходження медкомісії у військкоматі їй потрібно буде зібрати близько 30 документів та довідок. За прикидками нардепа, це може зайняти місяць-півтора навіть у столиці, де це під рукою - не кажучи вже про глибинку.

Раніше повідомлялося, що в Україні протягом 2022 року всі жінки, чиї професії (їх перелік розширили) передбачають таку необхідність, мають, згідно з наказом Міноборони, стати на військовий облік. Починаючи з 2023 року тих, хто цього не зробив, та їхніх роботодавців штрафуватимуть.