Завантажити ще

У Сенат внесли ще один законопроект щодо санкцій проти РФ: із блокуванням майна Путіна

У Сенат внесли ще один законопроект щодо санкцій проти РФ: із блокуванням майна Путіна
Фото: pmax7./en.wikipedia

Американські сенатори розглянуть ще один законопроект, який передбачає запровадження низки жорстких санкцій проти Росії та її президента Володимира Путіна у разі вторгнення в Україну. Про це повідомляє пресслужба сенатора Марка Рубіо.

- Законопроект вперше запровадить санкції проти самого Путіна та тих секторів російської економіки, від яких залежить особисте збагачення його режиму. Дуже важливо, що цей законопроект не залежатиме від президента США Джо Байдена, який вирішуватиме, що вважати вторгненням в Україну, - зазначено в заяві.

Як сказано в повідомленні, запропонований документ містить санкції, серед яких - майно, яке належить президенту РФ Володимиру Путіну, прем'єр-міністру Росії, міністру оборони Росії та іншим російським чиновникам, буде заблоковане.

Автор документа пропонує заборонити угоди з російськими компаніями в енергетичному, фінансовому, гірничодобувному та аерокосмічному секторах російської економіки та ввести обмеження проти SWIFT за надання послуг російським компаніям та банкам, які потрапили до списку санкцій. Крім того, законопроект передбачає негайне запровадження нових санкцій щодо "Північного потоку-2".

У разі прийняття Сенатом цього документа кожні 20 днів директор Національної розвідки США буде зобов'язаний доповідати Конгресу про порушення Росією або її довіреними особами територіальної цілісності України. У разі виявлених порушень президент США Джо Байден буде зобов'язаний ввести в дію передбачені законопроектом санкції протягом 10 днів.