Завантажити ще

Зеленський запропонував Байдену організувати тристоронні переговори за участю Путіна

Зеленський запропонував Байдену організувати тристоронні переговори за участю Путіна
Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський запропонував президенту Сполучених Штатів Джо Байдену організувати тристоронні переговори з російським лідером Володимиром Путіним у форматі онлайн-саміту. Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак на конференції Atlantic Council.

- Зеленський запропонував Байдену - і ми вважаємо, що це може мати сенс, - організувати тристоронню зустріч, можливо, в режимі відеоконференції між президентом Байденом, президентом Зеленським та президентом Путіним. Ми все ще чекаємо на відповідь від Росії, - заявив Єрмак.

Як зазначив глава Офісу президента, реакції від Росії поки що не було на цю пропозицію, але американська сторона виявила певний інтерес до ініціативи Зеленського.

Водночас Єрмак зазначив, що США продовжують підтримувати Україну в її позиції у Мінському та Нормандському форматах, але втручатися у переговори як повноцінний учасник зараз не хочуть. За його словами, американська сторона планує продовжувати спілкуватися з РФ безпосередньо у двосторонньому форматі.

Президент Володимир Зеленський та лідер США Джо Байден востаннє провели розмову 3 січня. Телефонне спілкування пройшло напередодні переговорів США та Росії у Женеві. Тоді сторони підтвердили позицію про те, що США не прийматимуть із російською стороною жодних рішень про Україну без участі представників України.