Завантажити ще

Україна та НАТО підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці

Україна та НАТО підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці

Найближчими днями Північноатлантичний альянс підпише з українською стороною угоду, яка передбачає посилення кіберспівробітництва між сторонами. Документ дозволить Україні отримати доступ до західної платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

– Я рішуче засуджую кібератаки на уряд України. НАТО вже багато років тісно співпрацює з Україною, допомагаючи посилити її кіберзахист. Кіберексперти НАТО у Брюсселі обмінюються інформацією зі своїми українськими колегами про поточну шкідливу кібердіяльність, - заявив Столтенберг.

За його словами, угода, яка буде підписана, надасть доступ Україні до посиленої кіберспівпраці. Також НАТО продовжуватиме підтримувати нашу країну.

- Найближчими днями НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці, включаючи доступ України до платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Рішучу політичну та практичну підтримку НАТО України буде продовжено, - зазначив він.

Масштабна кібератака проти України відбулася в ніч із 13 на 14 січня. Хакери атакували сайти МОН, МЗС, Кабміну та інших державних відомств, розмістивши на ресурсах повідомлення трьома мовами - українською, російською та польською, про те, що особисті дані українців будуть у загальному доступі у мережі. У Держспецзв'язку запевнили, що витоку даних в результаті атаки не сталося. А в Кіберполції запевнили, що атаки зазнала лише частина сайтів, а решта були відключені з метою безпеки.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки провів розслідування, яке показало, що до кібератаки проти України причетна Росія. За даними відомства, на російський слід вказує хронологія поширення новини про кібератаки у ЗМІ Росії. Фахівці пов'язують події з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО і вважають це частиною психологічної атаки на українців.