Завантажити ще

У ЄС засудили кібератаку проти України та запропонували допомогу

У ЄС засудили кібератаку проти України та запропонували допомогу
Фото: Європейський Союз в Перу з Ліми/wikimedia.org/

Після кібератаки на урядові сайти України комітет ЄС з політики безпеки та кіберпідрозділи зустрінуться, щоб обговорити, як відреагувати та допомогти Києву. Про це журналістам розповів голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, пише "Європейська правда".

- Цього ранку ми дізналися про кібератаки проти України. Це заслуговує на найсуворіше засудження. "Ми вранці скликали термінову нараду послів політичного комітету, щоб подумати, як реагувати і яку технічну допомогу ми можемо запропонувати Україні, щоб посилити стійкість перед такими атаками", - сказав Боррель.

Він додав, що ЄС планує «мобілізувати всі ресурси, щоб допомогти Україні впоратися із цією кібератакою».

– На жаль, ми знали, що це може статися… Важко сказати (хто за цим стоїть). Я не можу нікого звинувачувати, оскільки у мене немає доказів, але ми можемо припустити, - наголосив голова дипломатії ЄС.

Що сталося

У ніч проти 14 січня хакери атакували сайти МОН, МЗС, Кабміну та інші. Вони розмістили на них повідомлення трьома мовами - українською, російською та польською - про те, що особисті дані українців будуть у загальному доступі в мережі. У Держспецзв'язку запевнили, що витоку даних у результаті атаки не сталося. А в Кіберполції запевнили, що атаку зазнала лише частина сайтів. Інші були відключені заради безпеки. Наразі встановлюються причетні до кібератаки.