Завантажити ще

Саакашвілі заявив, що не отримав необхідного лікування у тюремному шпиталі - навпаки, йому стало гірше

Саакашвілі заявив, що не отримав необхідного лікування у тюремному шпиталі - навпаки, йому стало гірше
Фото: Олег ТЕРЕЩЕНКО.

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі 13 січня вперше особисто з'явився на засіданні суду у справі щодо незаконного перетину кордону країни. Затриманий політик заявив у четвер на процесі в Тбіліському міському суді, що під час перебування у військовому госпіталі у Горі не отримав необхідного лікування. Про це повідомляє 13 січня агентство " Інтерфакс-Україна ".

- Іванішвілі (мільярдер Бідзіна Іванішвілі, колишній прем'єр-міністр Грузії - прим.авт.) прийняв рішення вбити мене, тому що лікування, яке я отримав у горійському шпиталі, ще більше підірвало моє здоров'я. На жаль, у Грузії неможливо отримати повноцінне лікування, - сказав Саакашвілі.

Він повідомив, що кілька провідних світових медиків хочуть прибути в Грузію для його огляду, але їх не пускає чинна влада.

В Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Своє затримання він вважає незаконним, а звинувачення на його адресу за будь-яким із проваджень - сфальсифікованими.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Експрезидент Грузії, нині громадянин України Саакашвілі, таємно прибув до Грузії морем у вантажному контейнері 29 вересня. 1 жовтня його було затримано в Тбілісі, після чого поміщено у в'язницю в місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в'язниці у місті Руставі до тюремної лікарні в Тбілісі (район Глдані). Згодом, 20 листопада його було переведено у військовий шпиталь у Горі, де Саакашвілі погодився припинити голодування.

Український депутат Ліза Ясько 20 грудня заявила, що стан здоров'я Саакашвілі, як і раніше, викликає побоювання. 28 грудня Саакашвілі відмовився залишати тюремну лікарню у Тбілісі після завершення лікування. У ніч на 30 грудня його таки вивезли зі шпиталю і повернули до в'язниці.