Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Заступник глави МЗС РФ назвав дві умови Москви для деескалації ситуації навколо України

Заступник глави МЗС РФ назвав дві умови Москви для деескалації ситуації навколо України
Фото: twitter.com/amrusbel

Деескалація навколо України можлива після виконання Мінських угод та припинення військового сприяння з боку НАТО. Про це заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив за підсумками засідання Ради Росія - НАТО. Його пресконференцію транслював ТАСС.

– Тут наша позиція абсолютно зрозуміла – деескалація можлива. Насамперед, необхідно змусити владу Києва до виконання Мінських угод. Будуть угоди виконані – не буде жодної загрози ні безпеці України, ні її територіальній цілісності.

Країни НАТО повинні припинити будь-яке військове сприяння Україні, припинити постачання озброєння, відкликати інструкторів та солдатів. У нас викликає глибокий жаль те, що з натовського лексикону необхідність виконання мінських угод геть-чисто зникла, - сказав він.

Грушко заявив, що небезпека для України – це сама Україна.

Заступник глави МЗС РФ також сказав, що Росія за те, щоб вийти з конфронтації з НАТО, яка склалася, використовуючи мирні засоби, але "на основі розумного балансу".

- Якщо проводити історичні паралелі, - а сьогодні розмова так чи інакше йшла в історію, тому що бажано на історії вчитися, а не наступати на ті ж граблі, - ми нагадали про те, що у 62-му році Куба обрала свій спосіб забезпечення безпеки. Вихід знайдений був за раціональним балансом військових інтересів, що дозволило відсунути світ від дуже небезпечної межі, - заявив Грушко.

Перше за два роки засідання Ради Росія – НАТО відбулося у Брюсселі. Воно стало другим етапом консультацій Росії та Заходу з питань безпеки. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лише Україна та 30 країн НАТО можуть приймати рішення про вступ країни до Альянсу. Росія накладати вето не може. Перший заступник держсекретаря США Венді Шерман сказала, що РФ має зробити вибір між деескалацією з дипломатією та конфронтацією з наслідками. За даними США, біля кордонів України зосереджено понад 100 тисяч російських військовослужбовців.

10 січня в Женеві відбулися переговори між Росією та США. 13 січня у Відні представники РФ зустрінуться із представниками ОБСЄ.