8 червня
Завантажити ще

Заступник держсекретаря США після Ради НАТО-Росія: Факт, що Москва відчуває загрозу з боку Києва, важко зрозуміти

Заступник держсекретаря США після Ради НАТО-Росія: Факт, що Москва відчуває загрозу з боку Києва, важко зрозуміти
Фото: twitter.com/deputysecstate

На першому за два роки засіданні Ради Росія-НАТО Москва не повідомила свої подальші плани біля кордонів України. Про це розповіла перша заступник держсекретаря США Венді Шерман, пресконференцію якої транслював " Голос Америки ".

- Не прозвучало зобов'язання щодо деескалації. Але не було й заяв про те, що деескалації не буде, – сказала вона.

РФ має зробити вибір між деескалацією з дипломатією та конфронтацією з наслідками, додала Шерман. Вона запевнила, що не знає, в чому причина деескалації: у залякуванні, готовності до вторгнення в Україну, щоб дестабілізувати ситуацію, але все це "явно не сприяє дипломатичним рішенням".

- Росія має побоювання щодо своєї безпеки, що ми розуміємо, ми про них почули сьогодні. Але Росія велика країна, з величезною територією, постійний член Ради безпеки ООН, у них найбільші в Європі збройні сили. Разом із США РФ найбільша ядерна держава у світі. Факт, що вони відчувають загрози з боку України, невеликої країни, демократії, яка розвивається, важко зрозуміти. Навіщо їм 100 тисяч військових на кордоні, які, як вони кажуть, не для вторгнення, а для військових навчань. Про них зазвичай повідомляється заздалегідь, – сказала заступник держсекретаря.

Венді Шерман повідомила, що не почула нових заяв від Росії, яких не було б у Женеві 10 січня на переговорах між США та Росією. За інформацією заступника держсекретаря, Росія сконцентрувала біля кордонів України понад 100 тисяч військовослужбовців.

Рада НАТО-Росія відбулася вперше з 2019 року. У засіданні взяли участь представники 30 країн-союзників Альянсу. Російську делегацію очолили заступник голови МЗС Олександр Грушко та заступник голови Міноборони Олександр Фомін. Після переговорів у Женеві заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявляв, що РФ сказала США, що Москва не має планів напасти на Україну.