Завантажити ще

Генсек НАТО - після переговорів з РФ: На компроміс не йтимемо, нарощування біля кордонів України може продовжитися

Генсек НАТО - після переговорів з РФ: На компроміс не йтимемо, нарощування біля кордонів України може продовжитися
Фото: twitter.com/jensstoltenberg

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів пресконференцію за підсумками першого за два роки засідання Ради НАТО – Росія. У центрі переговорів була Україна та безпека в Європі, повідомив Столтенберг. Брифінг транслював ТАСС.

Про атмосферу переговорів

- Це була непроста дискусія, але саме тому засідання було таким важливим. У нас відбувся прямий обмін думки щодо ситуації в Україні та навколо неї і про наслідки для європейської безпеки. Між союзниками у НАТО і Росії існують значні розбіжності, їх буде нелегко подолати, але позитивно те, що сторони сіли за стіл після двох років, коли такі зустрічі були неможливі.

Про членство України в НАТО

- Союзники єдині в тому, що лише Україна та 30 країн НАТО можуть приймати рішення щодо вступу України до НАТО. Росія не може накладати вето. Союзники готові надавати Україні підтримку на шляху модернізації збройних сил та виконання стандартів НАТО.

Про ультиматум Росії

- Союзники підтвердили політику відкритих дверей НАТО та право кожної країни вибирати механізми безпеки. Союзники дали зрозуміти, що не відмовляться від здатності захищати один одного, у тому числі з присутністю військ у східній частині Альянсу… Ми не будемо йти на компроміс щодо наших принципів стосовно суверенітету та територіальної цілісності європейських країн.

Про війська Росії біля кордонів України

– Союзники закликали Росію негайно здійснити деескалацію ситуації навколо України… Нарощування біля кордонів України може продовжитись. Росія використовувала кібер-напади, хімічну зброю на території Європи. Ми маємо бути готові, що Росія піде шляхом конфронтації знову.

Про теми для нових переговорів

- Союзники хотіли б обговорити шляхи підвищення транспарентності військових навчань, запобігання небезпечним військовим інцидентам та зменшення космічних та кібер- загроз. Союзники запропонували розглянути питання контролю над озброєнням та взаємне обмеження щодо ракет, питання ядерної політики.

Росію на переговорах представляла делегація, яку очолили заступник голови МЗС Олександр Грушко та заступник голови Міноборони Олександр Фомін. Москва озвучить свою позицію після НАТО. У грудні РФ запропонувала НАТО вивести війська зі східних країн Альянсу та не приймати нових членів. За даними західних країн, біля кордонів України зосереджено близько 100 тисяч російських військовослужбовців.

Новини по темі: НАТО Україна і Росія