Завантажити ще

Представники Держдепу та Комітету Ради обговорили нарощування російських військових сил уздовж кордонів України

Представники Держдепу та Комітету Ради обговорили нарощування російських військових сил уздовж кордонів України
Фото: POOL/REUTERS

Перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман зустрілася з представниками Комітету Ради ЄС з питань політики та безпеки щодо переговорів з питань "гарантій безпеки", щоб обговорити ситуацію на кордонах України. Як повідомила прес-службу Держдепу США, Шерман на зустрічі також розповіла про американо-російський діалог про стратегічну стабільність, що пройшов напередодні в Женеві.

- На зустрічі було наголошено на прихильності США тісній співпраці з ЄС та його державами-членами для спільного вирішення цієї нагальної проблеми. Сторони підтвердили непохитну підтримку США та ЄС суверенітету та територіальної цілісності України, - наголосили у Держдепі.

Під час розмови Шерман також комітет за його роботу, спрямовану на те, щоб забезпечити, що будь-яке подальше військове вторгнення Росії в Україну призведе до дуже серйозних витрат для Російської Федерації, у тому числі вжиття скоординованих економічних заходів.

Представники США та Росії Венді Шерман та Сергій Рябков 10 січня провели перший раунд переговорів з приводу "гарантій безпеки". Однак питання, чи буде новий раунд, залишалося відкритим. Пізніше заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що перший раунд переговорів щодо "гарантій безпеки" був обмін думками. США готові продовжити їх із Росією.