Завантажити ще

Французький телеканал, який показав Крим частиною Росії, поскаржився на технічну помилку

Французький телеканал, який показав Крим частиною Росії, поскаржився на технічну помилку
Фото: Іванов Олексій\УНІАН

Французький телеканал France Télévisions, який у відеосюжеті про ситуацію на сході України під час ілюстрації подій 2014 року зобразив Крим як частину Росії, назвав це "технічною помилкою". Про це у коментарі виданню " Крим. Реалії " повідомили 11 січня в посольстві України у Франції.

Відеоматеріал було опубліковано у понеділок, 10 січня. У відеосюжеті на карті України видно, що після окупації Крим був пофарбований у той самий колір, що й територія Росії, тоді як для ОРДЛО було обрано окреме позначення кольорів. У посольстві після спілкування з менеджментом телеканалу повідомили, що ця ситуація виникла через технічну помилку.

- Графічний підрядник припустився технічної помилки (відсутнє штрихування окупованого Криму та вказівка невизнання окупації міжнародною спільнотою), але це жодним чином не відображає позицію телеканалу щодо українського Криму. На жаль, такі прикрі ситуації трапляються навіть із порядними журналістами та адекватними медіа. Зазначимо, що контент навколо української тематики на France Télévisions загалом збалансований та коректний. Продовжуємо стежити за дотриманням принципу „нульової толерантності“ до перекрученого відображення тимчасово окупованого Криму у французькому публічному та медійному просторі, - заявили в посольстві України у Франції.

Дипломати зазначили, що на France Télévisions вибачилися за цю помилку.

Раніше після втручання українських дипломатів карту України без Криму виправила на коректну компанія Apple. Не без гріха і вітчизняні компанії, зокрема діячі освіти та культури. Зокрема, Україна без Криму була виявлена в українському підручнику історії та в ефірі UA:Перший.