Завантажити ще

Леонідові Кравчуку - 88. Тимошенко побажала першому президентові одужання, а Стефанчук – радості на серці

Леонідові Кравчуку - 88. Тимошенко побажала першому президентові одужання, а Стефанчук – радості на серці
Фото: leonid-kravchuk.com.ua

Перший президент України Леонід Кравчук зустрічає своє 88-річчя на лікарняному ліжку у Німеччині. День народження у політика, який навіть у такому поважному віці ще недавно очолював українську делегацію у ТКГ, – 10 січня. Привітати Леоніда Макаровича вже встигли ряд українських політиків.

Руслан Стефанчук: "Кравчук пройшов шлях від комуніста до великого патріота"

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на своїй сторінці у Фейсбуці зазначив, що Кравчук був людиною, який одним своїм підписом поховав СРСР.

"Від щирого серця вітаю з днем народження першого президента України Леоніда Макаровича Кравчука. Сьогодні йому виповнилось 88 років!" – нагадав Стефанчук.

Спікер Ради зазначив, що Кравчук – людина високого інтелекту, витримки, мудрості. Людина, яка змінила хід історії України, пройшла трансформаційний шлях від комуніста до великого патріота і державника, яка не тільки стояла біля витоків незалежності України, але й одним своїм підписом у Біловезькій пущі поховала Радянський Союз.

"Хочеться побажати вам якнайшвидшого одужання та міцного здоров'я, незламності духу, душевного тепла та радості на серці. Довгих вам років життя, сповнених щастя, благополуччя та гордості за Батьківщину!" – написав голова парламенту.

Юлія Тимошенко: "Ви потрібні Україні"

Лідер партії "Батьківщина" у Фейсбуці також згадала про операцію, яку переніс Кравчук.

"Сьогодні день народження у першого президента України Леоніда Макаровича Кравчука. Йому виповнилося 88 років! Минулого року Леонід Макарович пережив дуже непросту операцію на серці і наразі проходить складну реабілітацію. Від щирого серця вітаю вас, шановний пане президенте! Одужуйте, тримайтеся, повертайтеся! Ви потрібні нам, ви потрібні Україні! З повагою!" – написала Юлія Тимошенко.

Андрій Єрмак: "З першої зустрічі я зрозумів, наскільки це сильна та мудра людина"

Голова офісу президента Андрій Єрмак згадав кілька цитат іменинника.

  • «Батьківщина – це батько і мати, це твоя сім'я, це земля, де ти народився, це пам'ять про тих, хто стоїть за твоєю спиною, це бажання збагатити цю пам'ять своїми добрими вчинками, готовність захищати свою рідну землю та людей близьких і далеких».
  • «Життя – це поле, де зростають і квіти, і бур'яни. Жити гідно – означає щодня викорчовувати бур'яни».
  • «Життя стає нестерпним без великої мети».

"Сьогодні автору цих слів, першому президентові України Леонідові Кравчуку, виповнилося 88 років. Ми багато спілкувалися останнім часом. Леонід Макарович є головою української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України. З першої зустрічі я зрозумів, наскільки це сильна та мудра людина", - поділився Єрмак.

Голова ОП підкреслив, що цей рік у Леоніда Макаровича був надскладний.

"Бажаю наступний день народження зустрічати цілком здоровим та повним сил у незалежній щасливій Україні, до створення якої він доклав багато зусиль. З днем народження!" - підсумував Єрмак.

ДОВІДКА

Перший президент України, голова української делегації у ТКГ 87-річний Леонід Кравчук переніс операцію на серці у червні 2021 року. Після того він тривалий час перебував у реанімації та був підключений до апарату штучної вентиляції легень. За даними ЗМІ, політик перебуває на лікуванні у клініці Мюнхена. У керівництві України сподіваються, що після одужання Кравчук знову зможе взяти участь у роботі ТКГ.

Кравчук обіймав посаду президента України з 1991-го по 1994 рік та став першим главою незалежної держави. З 1994-го по 2006 рік був депутатом Верховної Ради.