Завантажити ще

У Німеччині заявили, що сертифікацію "Північного потоку-2" призупинили через його невідповідність вимогам ЄС

У Німеччині заявили, що сертифікацію
Фото: REUTERS/Hannibal Hanschke

Сертифікацію газопроводу "Північний потік-2" зупинили через його невідповідність вимогам Євросоюзу. Про це розповіла глава Міністерства закордонних справ Анналена Бербок в інтерв'ю італійській газеті La Stampa.

- Федеральний уряд акцентував ще в угоді про коаліцію, що енергетичні проекти у Німеччині мають відповідати європейським вимогам. І вони також поширюються на "Північний потік-2". Але поки що цього немає, тому процес сертифікації призупинено", - зазначила вона

Бербок додала, що нинішній уряд Німеччини поділяє підхід, закріплений у спільній декларації зі США, згідно з яким "щодо Росії будуть вжиті жорсткі заходи у разі використання Москвою енергетики як зброї або ж у разі агресивних дій відносно України".

При цьому вона наголосила на необхідності забезпечити для всієї Європи електрику та опалення.

Раніше посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав німецьку владу остаточно відмовитися від запуску газопроводу "Північний потік-2". За його словами, США та Європі необхідно вжити жорстких превентивних заходів проти Росії, замість того щоб чекати, поки розпочнеться ескалація в їхніх відносинах.