Завантажити ще

Зеленський просить Сенат Сполучених Штатів підтримати жорсткі санкції проти Північного потоку-2

Зеленський просить Сенат Сполучених Штатів підтримати жорсткі санкції проти Північного потоку-2
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський закликав американський Сенат підтримати санкції проти газопроводу "Північний потік-2", щоб не допустити його запуск. Про це Зеленський написав у Twitter.

- Спасибі сенаторам Чаку Шумеру та Теду Крузу за згоду поставити на голосування зупинку російського Північного потоку-2. Україна просить усіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон щодо захисту енергетичної безпеки Європи, - зазначив Зеленський.

При цьому раніше американський Держдеп заявив, що санкції, запропоновані сенатором Крузом, підірвуть "єдиний фронт" у Європі щодо зусиль протидії агресивним діям Росії. Запропонований документ, зокрема, передбачає запровадження обмежень трубопроводом протягом 15 днів з моменту його прийняття.

Адміністрація Джона Байдена, у свою чергу, виступила проти будівництва Північного потоку-2, оскільки проект Росії позбавить Україну вигод щодо транзиту газу та зробить Європу залежною від політики Кремля. При цьому минулого року Білий дім зняв санкції з компаній, які причетні до будівництва труби, щоб налагодити відносини з Німеччиною. Остання підтримує запуск труби через те, що країні потрібний природний газ для переходу на зелену енергетику.

Наприкінці грудня Росія заявила, що може продовжити контракт про постачання газу через територію України після 2024 року за вигідних економічних умов, навіть після запуску Північного потоку-2.