articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701101293 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-4027160580 [articles] => Array ( [680554] => article Object ( [absnum] => 680554 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => sprava-pro-otrujennja-druzhini-budanova-zrobiti-otrutu-z-vazhkikh-metaliv-duzhe-prosto [title] => Справа про отруєння дружини Буданова. Зробити отруту з важких металів дуже просто [title_short] => [meta_title] => Справа про отруєння дружини Буданова. Зробити отруту з важких металів дуже просто [meta_keywords] => дружина Буданова, отруєння [meta_description] => Отруєння дружини Буданова важкими металами - що таке важкі метали та чи складно їх отримати. Найвідоміші випадки використання важких металів для вбивства. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

В Головному управлінні розвідки офіційно підтвердили, що дружину очільника ГУР - Маріанну Буданову отруїли важкими металами. Жінка перебуває під наглядом медиків, загрози для життя вже немає.

Чим саме отруїли Буданову та в який спосіб у ГУР поки не розголошують, однак просочується інформація, що побутове отруєння виключене і що був цілеспрямований намір.

Наскільки небезпечними можуть бути важкі метали і як їх можуть використовувати злочинці, дізнавалась KP.UA.

На виробництві, через овочі, морепродукти

Вчені досі дискують про те, що таке важкі метали і чи можна їх так називати. Однак цей термін прижився щодо досить великої групи елементів з металічними властивостями, серед яких найвідоміші золото, срібло, залізо, мідь, хром, кобальт, цинк, миш'як, селен, кадмій, ртуть, талій та свинець. Не всі, але деякі з цих елементів є досить токсичними, а тим паче у різних сполуках.

- Серед важких металів найбільш отруйні миш’як, талій, ртуть, свинець. Але це може бути і мідь, і кобальт. У звичайному житті високі концентрації цих елементів виявляють, як правило, у людей, які працюють з ними на виробництвах у закритих приміщеннях. В організм токсини потрапляють через пари, - каже токсиколог Ігор Колесник. - Якою буде клінічна картина, залежить від часу перебування у приміщенні, від термічності, інтенсивності процесу, від хімічного елементу.

Якщо ретельно дослідити кров, то фактично в кожного з нас можна знайти перевищення граничних доз того чи іншого важкого металу.

- Бо навіть ніяк не пов’язана з виробництвом людина, отримує ці метали та їх сполуки через воду та їжу. В невеликих дозах це природно і навіть корисно. Однак перевищення може мати певні наслідки для здоров’я і навіть викликати хронічні розлади внутрішніх органів та нервової системи. Наприклад, якщо не помити овочі, які росли на оброблених хімікатами ґрунтах, пити воду, яка проходить через поклади, припустимо, свинцю, або їсти тривалий час морепродукти, що накопичують у собі важкі метали та їх сполуки. Класичний приклад – отруєння відомої дизайнерки Вікторії Бекхем, яка трималася рибної дієти, де головною стравою була риба-меч, насичена метилртуттю, - говорить експерт.

Важлива концентрація

Заподіяти організму шкоду часто можуть не власне метали, а їх солі або сполуки з органічними речовинами. Наприклад, ртуть, яка частіше за все згадується в контексті криміналу.

- В епоху Відродження знаменитий медик Парацельс лікував ртуттю завороти кишок. Пацієнт випивав 300 грамів рідкого металу, під його вагою кишечник випрямлявся, а ртуть виходила у природний спосіб. Тобто коли людина проковтне кілька кульок ртуті, їй не буде лиха. А от коли сидітиме в приміщенні, де ртуть прихована у щілинах, то може отруїтися її парами. Або проковтне солі ртуті, що виводять з ладу нирки, - каже Ігор Колесник.

На думку токсиколога, ртуть з метою саме вбивства використовують не так часто, як про це можуть говорити. Найбільш токсичні важкі метали – це сполуки талію та миш’яку. Останній ще з Середньовіччя отримав назву “короля отрут”, бо широко використовувався у політичних інтригах.

- Та завжди треба розуміти, яка береться концентрація. В даному випадку ми маємо інформацію, що в стінах ГУР отруїлися ще кілька співробітників, але вони не відчули тих симптомів, які виявилися у тендітної жінки. Тобто концентрація важких металів була не такою, щоб викликати патологічні зміни у дужих чоловіків або привести до смерті.

Зарини, зомани “Новачок”

- Виготовити отруту з використанням властивостей важких металів, на жаль, дуже легко. Багато сполук знаходяться у вільному доступі, а якщо не у вільному, то їх можна зробити, - констатує викладач хімії Григорій Негода. - Якщо талій – це дещо екзотика, то кадмій, свинець роздобути елементарно просто. Технології відомі усім, хто дотичний до хімії, а тим паче спецслужбам, у складі яких завжди є висококласні спеціалісти з усіх наук.

В той же час експерт зазначає, що отруєння людини важкими металами з метою її вбивства не є поширеним явищем, оскільки при вчасному виявленні небезпеки потерпілого можна врятувати.

- На сьогоднішній день існують більш сильнодіючі і непереможні отрути. Це так звані фосфорорганічні сполуки. На їх основі створюється вся хімічна зброя – зарини, зомани, той же відомий “Новачок”. Вони дуже отруйні, проникають через шкіру, через органи дихання. Сполуки важких металів в більшості випадків треба підсипати в їжу, до них існують антидоти, - каже експерт.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="Конкретно"]

Які симптоми

Лікарі кажуть, що розпізнати отруєння важкими металами та їх солями доволі складно, бо симптоми подібні до багатьох інших хвороб. І не завжди однакові, бо залежать від виду хімічного елементу. Загалом же виділяють такі ознаки, які можуть проявляти як у комплексі, так і окремо:

  • Різкий біль у животі, нудота, блювання, діарея,
  • млявість, дезорієнтація у просторі, втрата свідомості,
  • сильний біль у м’язах та суглобах, оніміння кінцівок, часткове або повне знерухомлення,
  • ураження печінки та нирок,
  • кашель, накопичення рідини в легенях,
  • розлад мозкової діяльності, часткова втрата пам'яті.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="В тему"]

Важкі метали та їх похідні періодично фігурують у побутових кримінальних хроніках та політичних скандалах як в Україні, так і за її межами.

Порятунок лаврського намісника

В липні 2012 року з’явилася інформація, що у крові депутата Київради від Партії регіонів і намісника Києво-Печерської лаври владики Павла знайшли щось страшне - чи ртуть, чи миш'як. Пресс-секретар парафії підтвердив, що отрута потрапила через їжу.

Через ускладнення священнику знадобилася операція на серці, яку проводив відомий кардіохірург Ілля Ємець. Реабілітацію намісник проходив в німецький клініці, де отруєння підтвердили.

З лінійки – в реанімацію, 2018 рік

В травні 2018 року прямо зі шкільної лінійки, присвяченої останньому дзвонику, були госпіталізовані більше 50-ти учнів та вчителів школи №8 у Черкасах. Подібні випадки сталися в Дніпропетровську.

За однією з версій, на лінійках зловмисники розлили ртуть. Про це говорив голова інфоцентру УНА-УНСО Назар Приходько.

Замах на ексгенпрокурора, 2019 рік

В інтерв’ю ТСН колишній генеральний прокурор Віктор Шокін розповів, що пережив дві клінічні смерті після отруєння ртуттю.

Це нібито сталося у вересні 2019 року, коли Шокін приїхав у Грецію після смерті брата. На підтвердження він показав виписки з історії хвороби, зроблені у віденській клініці "Рудольфіннерхаус", де від отруєння діоксином свого часу лікувався Віктор Ющенко.

Отрута для опозиції, 2019 рік, Молдова

Перед виборами 2019 року лідери опозиції до тодішнього президента Молдови - Майя Санду і Андрій Настазе заявили, що мусили лікуватися, а аналізи показали отруєння важкими металами, у тому числі ртуттю.

“Лікарі, з якими я консультувалася, кажуть, що природним шляхом так отруїтися неможливо”, - розповіла журналістам Санду. Згодом подібні заяви зробив ще один претендент на крісло президента Александру Македон.

Помста у 20 років, 2023 рік

До суду направлена кримінальна справа щодо 36-річної уроженки Київської області, яка труїла талієм чоловіків, з якими кохалася 20 років тому.

Сполуку важкого металу вона придбала через інтернет і шприцом вводила у пляшку з дорогим ромом, яку надсилала під виглядом виграшу в лотереї.

Один чоловік помер, чотирьох жінок, які теж пили цей ром, лікарі ледь врятували.

У 2018 році в Києві від талію загинув 21-річний студент, який підробляв таксистом. Тяжкі отруєння отримав його батько і напарник батька, які їздили тим же автомобілем, що й померлий хлопець.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12288 [position] => 342619 [adate] => 1701185640 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701185695 [changed] => 1701185755 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Але для кіллерів існують ще страшніші інструменти.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => elle.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 18608 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 330965727 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/photo_2023-11-28_17-29-01.jpg","crop":{"x":"0","y":"12","w":"1200","h":"640"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/photo_2023-11-28_17-29-01.jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"1200","h":"626.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/photo_2023-11-28_17-29-01.jpg","crop":{"x":"194","y":"0","w":"792","h":"595"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 2 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680553] => article Object ( [absnum] => 680553 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => sud-vinis-virok-volonterovi-serhiju-dovhomu-za-zrizannja-hrafiti-benksi-u-hostomeli [title] => Суд виніс вирок волонтерові Сергію Довгому, який організував зрізання графіті Бенксі у Гостомелі [title_short] => [meta_title] => Суд засудив волонтера Довгого до трьох років умовно [meta_keywords] => Графити Бэнкси, Гостомель, волонтер Довгий [meta_description] => Волонтер відкрито визнав свою провину та співпрацював зі слідством, погодившись на умови, і замість п'яти років йому дали три умовно. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Ірпінський міський суд виніс вирок волонтеру Сергію Довгому, який взяв участь у відрізанні графіті Бенксі у Гостомелі. Його звинувачували в спробі крадіжки в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Про це повідомляють Грати.

- Довгий визнав свою провину і був засуджений до п'яти років ув'язнення, але звільнений від відбування покарання з випробувальним строком на три роки, - йдеться у повідомленні.

Він організував групу для зрізання графіті Бенксі у Гостомелі, з подальшим продажем. Отримані кошти він хотів витратити на покупку машин для ЗСУ.

2 грудня 2021 року поліція затримала вісім осіб. Слідство встановило, що Довгий придумав та організував це діяння, а скульптор та художник Олександр Дувінський здійснив зрізання. Довгий взяв він всю відповідальність, уникнувши підозр для інших.

Угоду зі слідством було укладено через три місяці. У тексті вироку наголошено на повному визнанні вини. Покарання визначалося з використанням статті 69 Кримінального кодексу, що дозволяє м'яке покарання за наявності обставин, що знижують тяжкість злочину.

Суд стягнув із Довгого 13 592 гривні за експертизу та зобов'язав з'являтися до органу пробації, інформуючи про місце роботи чи навчання. Зазначено, що матеріальні збитки було відшкодовано, і звинувачень від відділу культури не надійшло.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342681 [adate] => 1701185580 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701185582 [changed] => 1701186560 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Суд засудив волонтера Довгого до трьох років умовно.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Максим Каменєв/Facebook [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3105222184 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406277176_10223762921996838_186025151390798149_n(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"1200","h":"640"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406277176_10223762921996838_186025151390798149_n(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"22","w":"1200","h":"626.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406277176_10223762921996838_186025151390798149_n(2).jpg","crop":{"x":"154","y":"0","w":"892","h":"670"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680551] => article Object ( [absnum] => 680551 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => dsns-oholosila-shtormove-poperedzhennja-u-kilkokh-oblastjakh [title] => ДСНС оголосила штормове попередження у кількох областях [title_short] => [meta_title] => ДСНС оголосила штормове попередження у кількох областях [meta_keywords] => ДСНС, штормове попередження, негода [meta_description] => В Україні оголосили штормове попередження. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Як повідомили у ДСНС із посиланням на Український гідрометеорологічний центр, 29 листопада в Україні пориви вітру сягатимуть 15-20 м/сек, у південних областях місцями до 25 м/сек.  У західних областях вночі прогнозують хуртовини, а на дорогах - ожеледицю.

У Закарпатській, Львівській, Волинській, Рівненській областях йтиме значний сніг. У Житомирській, Київській, Чернігівській, Вінницькій, Черкаській, Полтавській областях вночі та вранці, в Сумській та Харківській областях вдень передбачаються значний мокрий сніг та дощ, налипання мокрого снігу, на дорогах - ожеледиця.

В Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях вночі та вранці очікуються значні дощі.  Пішоходів та водіїв просять бути обережними на дорозі й пам’ятати про правила безпеки та ПДР.

Раніше синоптики попереджали, що цього тижня до України прийдуть ще два циклони. Один із них принесе сильні снігопади та штормовий вітер, інший - потепління.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342680 [adate] => 1701183600 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701183631 [changed] => 1701186265 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

На Україну насувається черговий циклон.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1660972734 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1365).jpg","crop":{"x":"0","y":"9","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1365).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1365).jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680549] => article Object ( [absnum] => 680549 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => finljandija-povnistju-zakrije-kordon-iz-rosijeju [title] => Фінляндія повністю закриє кордон із Росією [title_short] => [meta_title] => Фінляндія до грудня повністю закриє кордон із Росією [meta_keywords] => Фінляндія, кордон із Росією, пункт пропуску [meta_description] => Увесь східний кордон Фінляндії та Росії буде закрито на два тижні, до грудня. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Уряд Фінляндії тимчасово закриває всі прикордонні переходи на кордоні з Росією. Про це повідомив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо, пише Yle.

- Фінляндія повністю закриває кордон із Росією з півночі 30 листопада. До 13 грудня будь-який перетин кордону з боку РФ буде неможливим. Винятки - порти та аеропорти, - йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що мета уряду - оперативно взяти під контроль гібридну діяльність Росії, що впливає на Фінляндію.

У зв'язку з перекриттям пунктів пропуску на даний час клопотання про надання притулку можна подати лише у портах та аеропортах.

Фінляндія закрила увесь кордон із Росією в ніч проти 22 листопада. До 18 листопада фіни вже тимчасово закрили чотири пункти пропуску – «Торфянівка" ("Ваалімаа"), "Брусничне» ("Нуйямаа"),"Світогорськ" ("Іматра") у Ленінградській області та "Вяртсиля" ("Нієрала") у Карелії. Також запроваджено заборону на перетин кордону з Росією на велосипедах.

У вересні 2022 року Фінляндія заборонила в'їзд до країни легкових автомобілів із Росії, дозволивши це лише громадянам Євросоюзу, російським резидентам, їхнім сім'ям, дипломатам та аналогічним особам. Власники автомобілів, зареєстрованих у Росії, мають залишити Фінляндію до 16 березня 2024 року.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342631 [adate] => 1701183420 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701183478 [changed] => 1701184940 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Фінляндія на два тижні повністю закриє кордон із Росією.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => REUTERS [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2339793671 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/97.jpg","crop":{"x":"51","y":"0","w":"1099","h":"586"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/97.jpg","crop":{"x":"39","y":"0","w":"1122","h":"586"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/97.jpg","crop":{"x":"210","y":"0","w":"780","h":"586"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680550] => article Object ( [absnum] => 680550 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => bezuhla-jaka-rozkritikuvala-zaluzhnoho-zajavila-shcho-napisala-ochevidni-dlja-vijskovikh-rechi [title] => Безугла, яка розкритикувала Залужного, заявила, що написала “очевидні для військових речі" [title_short] => [meta_title] => Безугла, яка розкритикувала Залужного, заявила, що написала очевидні речі [meta_keywords] => Мар’яна Безугла [meta_description] => Народний депутат фракції "Слуга народу" Мар’яна Безугла, яка розкритикувала Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявила, що написала очевидні речі. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Народний депутат фракції «Слуга народу» Мар’яна Безугла, яка розкритикувала Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявила, що «написала очевидні речі». Свої дописи у фейсбуці вона прокоментувала "Радіо Свобода".

- Я нічого такого особливого не написала. Це знають військові, безпосередньо військові. У нас немає якихось ідеальних та неідеальних генералів – це одна єдина система. Якщо в оперативно-тактичному угрупованні змушують наступати по посадці чи розміновувати за допомогою Bradley, то не може бути такого, що вертикаль не скоординована. Я написала очевидні речі. Що їх коментувати? - сказала заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Безугла додала, що закликає до змін у Збройних силах України. 

- Або ми змінюємося, або ми залишаємося маленькою пострадянською армією і, вибачте, по пропорціях: у нас набирають людей – у них набирають людей, вони пострадянськи структуровані – ми пострадянськи менш структуровані. Тож у кого більше шансів? - заявила нардеп.

За словами Безуглої, “людей без бачення, без змін у ТЦК просто хочуть забирати тисячами”.

- Або те, що беруть непідготовлену бригаду і кидають на посадку, то це я розхитую, дестабілізую обстановку? Якщо ми будемо діяти так, як росіяни, ми не виграємо, суто пропорційно. Це питання я і порушую, — підсумувала вона.

26 та 27 листопада Мар’яна Безугла опублікувала у своєму фейсбуці дописи із відкритою критикою Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У першій публікації вона заявила, що Залужний «не зміг надати план задуму на 2024 рік», окрім посилення мобілізації, тому військове керівництво України «має піти».

Дописи Безуглої викликали обурення деяких її колег по фракції, але безпосередньо лідери фракції та партії “Слуга народу” своє ставлення до заяв нардепа не висловили.

27 листопада колега Безуглої по фракції Ігор Кривошеєв зареєстрував постанову про відкликання Мар’яни Безуглої з посади заступника голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нардеп від «Європейської солідарності» Ірина Фріз ініціювала розгляд на комітеті позбавлення Безуглої посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

26 листопада член комітету Федір Веніславський («Слуга народу») в ефірі Radio NV заявив, що перебування Безуглої у комітеті є загрозою національній безпеці.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342631 [adate] => 1701183240 [publication_date] => 1701183240 [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701182921 [changed] => 1701185716 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

На думку нардепа, яка обурила частину суспільства, зокрема своїх колег по фракції “Слуга народу”, вона “закликає до змін у ЗСУ”, аби не бути схожими на Росію.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/m.bezuhla [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 461044389 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/401515189_10230351889731726_2357601585713093982_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"53","w":"2048","h":"1092"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/401515189_10230351889731726_2357601585713093982_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"58","w":"2048","h":"1070"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/401515189_10230351889731726_2357601585713093982_n.jpeg","crop":{"x":"2","y":"0","w":"2045","h":"1536"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680541] => article Object ( [absnum] => 680541 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => bloheri-hanna-trincher-ta-oleksandr-voloshin-oholosili-pro-rozluchennja-cherez-rik-pislja-vesillja [title] => Блогери Ганна Трінчер та Олександр Волошин оголосили про розлучення через рік після весілля [title_short] => [meta_title] => Блогери Ганна Трінчер та Олександр Волошин оголосили про розлучення через рік після весілля [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, Ганна Трінчер, Олександр Волошин, Ганна Трінчер та Олександр Волошин розлучаються, Ганна Трінчер та Олександр Волошин оголосили про розлучення, Ганна Трінчер та Олександр Волошин оголосили про розставання, [meta_description] => Ганна Трінчер та Олександр Волошин оголосили про розлучення. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Співачка Ганна Трінчер та блогер Олександр Волошин оголосили про розлучення через рік після весілля. Пара повідомила про розставання у подкасті на YouTube. За словами Трінчер, останні пів року подружжя переживало непростий період у стосунках. Ініціатором їхнього розриву виступив Олександр Волошин.

– Ми дорослі люди, і так буває. Головне, щоб кожен був щасливий, а разом чи ні – не має значення. Сподіваюся, ви згадуватимете "нас" з посмішкою, як ми один одного. Так буде краще для нас, все гаразд, не переживайте. Ми дорослі люди, і так буває, – повідомила Ганна. - Я пам'ятаю, як за день до цього (розлучення. - Авт.) ми з тобою не бачилися чотири дні. Не ночували разом. Я не знала, прийдеш ти додому чи ні, не знала, де ти. Я просто сиділа і просила Бога допомогти мені вирішити це питання. І наступного дня ти призначив мені зустріч. Я знала одразу, як ти мені написав. Я дуже рада, що це зробив ти, тому що в мене не вистачало сміливості.

Однією з причин для розриву нібито став діагноз блогера - депресія з обсесивно-компульсивним розладом, про який Трінчер розповіла у вересні цього року.

- Я шкодую, що все це швидко скінчилося. Мені здавалося, що це буде все життя, – зазначив Волошин. - Одного разу я зрозумів, що не готовий завдавати тобі болю, який завдав. І зрозумів, що не можу це контролювати. Хоча намагався все це виправити.

- Я розумію, що цей шлюб останні три місяці тримався на моїй витримці. По-нормальному, його потрібно було закінчити раніше, але нескінченний оптиміст у мені пробував різні варіанти, - підкреслила виконавиця.

Співачка Ганна Трінчер та її коханий блогер Олександр Волошин були разом три роки. Пара зіграла весілля у вересні 2022-го. До цих стосунків артистка зустрічалася із колегою по серіалу "Школа" Богданом Осадчуком.

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097156 [position] => 342589 [adate] => 1701182340 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701182375 [changed] => 1701184313 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Ініціатором розриву пари виступив Олександр Волошин.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => instagram.com/annatrincher_official [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1325495161 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"0","y":"124","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"0","y":"140","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"52","y":"0","w":"900","h":"1350"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"0","y":"101","w":"1080","h":"811"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"0","y":"104","w":"1080","h":"720"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/My special people.jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"1080","h":"1321"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680540] => article Object ( [absnum] => 680540 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => polshcha-priznachila-premjera-urjad-uzhe-nazivajut-koalitsijeju-vipadkovikh-perekhozhikh [title] => Польща призначила прем'єра: уряд уже називають «коаліцією випадкових перехожих» [title_short] => [meta_title] => Польща призначила прем'єра: уряд уже називають коаліцією випадкових перехожих [meta_keywords] => Польща, Кабмін, призначення [meta_description] => Призначення до Кабміну Польщі: хто увійде до складу уряду Матеуша Моравецького і чи має його Кабмін шанси бути затвердженим сеймом Польщі. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Президент Польщі Анджей Дуда знову призначив Матеуша Моравецького на посаду прем'єр-міністра, і новий склад Кабінету міністрів склав присягу. Лідер "Права і Справедливості" (ПіС) Ярослав Качиньський заявив, що новий уряд буде більш експертним і менш політичним. За словами Качиньського, це була його ідея. Але це не означає, що правляча партія зможе зберегти владу в країні.

Жінки, актриси та спортсмени

Склад Кабміну змінився не в повному обсязі, деякі чиновники зберегли міністерські крісла. Польське агентство друку (Polska Agencja Prasowa - PAP) представило членів нового уряду Польщі. Зокрема, Маріуш Блащак залишиться очолювати міністерство національної оборони, а міністерство закордонних справ очолив Шимон Шинковський, який раніше відповідав за міністерство у справах Європейського Союзу. Міністром внутрішніх справ та адміністрації буде Павел Шефернакер, міністром юстиції – Марцин Вархолом. Решта складу Кабінету міністрів – це нові політики, які раніше обіймали різні посади у польській адміністрації.

У новому складі уряду - 18 міністрів, і що цікаво, більше половини з них – жінки. Так, Марлена Малонг стала головою міністерства розвитку та технологій. Міністерство праці та соціальної політики очолить Дорота Божемська. Міністерством фондів та регіональної політики керуватиме Малгожата Ярошинська-Єдинак. Анна Лукашевська-Тшечаківська очолить міністерство клімату та довкілля. Депутат і актриса Домініка Хоросіньська керуватиме міністерством культури та національної спадщини. Ганна Гембіцька очолить аграрне відомство. Польська фехтувальниця і колишня чемпіонка Європи та світу Данута Дмовська-Анджеюк очолить міністерство спорту. На чолі польського МОЗ поставили Єву Краєвську. Ізабелла Антос призначена главою канцелярії прем'єр-міністра.

Гендерний ухил правлячої партії із глузуванням зустріла опозиція. Депутат Барбара Новак нагадує, що саме партія «ПіС» прославилася утиском прав жінок (згадаймо придушення мітингів проти абортів).

«Склад уряду дивує, тому що їм не потрібні були жінки при владі, але вийшло, що коли немає влади, раптом з'являються численні жінки. Ми чудово знаємо, що це фарс і лише продовження сумного кінця цього уряду», - сказала Новак.

Уряд – «одноденка»

Депутати від головної опозиційної сили «Громадянська платформа» відверто знущаються з Моравецького, який став «кульгавою качкою» при партії «Право і Справедливість», що програла. Так, депутат від партії Дональда Туска (лідер польських фермерів, який, до речі, підтримав і блокаду польських перевізників ) Міхал Колодзейчак заявив, коментуючи «жіночий батальйон» Моравецького: «Це один великий мем. Мені хочеться сміятися та плакати. Плакати ще більше, коли справа доходить до складу сьогоднішнього уряду».

Головний редактор журналу «Онет» Бартош Венгларчик висловився в авторській колонці, що новий уряд прем'єр-міністра Матеуша Моравецького є «коаліцією випадкових перехожих, які взяли з вулиці».

«На наших очах руйнується авторитет держави, яка після поразки на виборах вирішила, що її ключовим завданням є вивчення Ренесансу. Ця влада закінчується не тріском, а хниканням», - вважає публіцист.

- Це політична кухня Польщі – насолити своїм політичним опонентам. Досі правляча партія влади – «Право і Справедливість» - 8 років була при владі, і тут на тобі  - просто візьми і віддай владу. Цілком природно, що президент Анджей Дуда хоче провести у прем'єри представника своєї партії. Зміна влади не дуже вплине на ставлення до України. І «Право і Справедливість», і польська опозиція однозначно виступають за підтримку нашої країни. Хіба що комунікація стане кращою і буде меншою через історичні претензії. Та й блокаду кордону опозиція на чолі з Дональдом Туском, швидше за все, спробує зняти, - розповів експерт-міжнародник Тарас Загородній.

Моравецький має час до 10 грудня

Тепер потрібно, щоб цей уряд був затверджений польським парламентом - Сеймом. А це більш ніж проблематично, оскільки більшість там становить опозиція. Якщо уряд Моравецького до 10 грудня не отримає вотум довіри в Сеймі, право формувати новий кабінет отримає опозиційна коаліція. А її сформували чотири лівоцентристські партії ("Громадянська коаліція", "Польща 2050", Польська селянська партія та "Нова ліва"), які разом мають 248 депутатських мандатів за мінімально необхідної кількості 231.

Якщо вотум довіри "ПіС" не отримає, право формувати кабінет міністрів перейде до Сейму. Моравецький запропонував лідерам опозиційних партій переговори для формування компромісного уряду, але ті відмовилися. «Досить дзвонити, Матеуш, у нас вже є повний список міністрів», - іронічно заявив лідер опозиції Дональд Туск.

Уряд Польщі сформували з членів партії, що програла на виборах, і швидше за все, через два тижні депутати Сейму відмовлять йому у підтримці, і Кабмін розпустять.

«Домашня муха живе у середньому 28 днів. Личинкова стадія досягається протягом 14 днів. Ще через кілька днів вона стає лялечкою, а потім дорослою особиною та відкладає яйця. Уряд Моравецького не встигне навіть стати лялькою, не кажучи вже про відкладення яєць», - заявив колишній глава Кабінету міністрів Лешек Міллер (2001–2004).

Президент Польщі Анджей Дуда запевнив, якщо уряд Моравецького не влаштує депутатів, які сформують інший Кабінет міністрів, він погодиться з цим рішенням.

10 листопада коаліційну угоду парафували голова «Громадянської платформи» Дональд Туск, голова партії «Польща 2050» Шимон Холовня, президент Польської народної партії Владислав Косиняк-Камиш та співголови партії «Нові ліві» Влодзімеж Царзасти та Роберт Бедронь. Кандидатом від опозиційної коаліції на посаду прем’єр-міністра є Дональд Туск.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342629 [adate] => 1701182160 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701179215 [changed] => 1701183457 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Малоймовірно, що Сейм схвалить цей Кабмін.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Polska Agencja Prasowa (Склад нового польського Кабміну) [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2577218309 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u041f\u043e\u043b\u044c\u0441\u043a.\u043f\u0440\u0430\u0432\u0438\u0442\u0435\u043b\u044c\u0441\u0442\u0432\u043e.jpg","crop":{"x":"0","y":"144","w":"1352","h":"721"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u041f\u043e\u043b\u044c\u0441\u043a.\u043f\u0440\u0430\u0432\u0438\u0442\u0435\u043b\u044c\u0441\u0442\u0432\u043e.jpg","crop":{"x":"0","y":"145","w":"1352","h":"706"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u041f\u043e\u043b\u044c\u0441\u043a.\u043f\u0440\u0430\u0432\u0438\u0442\u0435\u043b\u044c\u0441\u0442\u0432\u043e.jpg","crop":{"x":"77","y":"0","w":"1198","h":"900"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680548] => article Object ( [absnum] => 680548 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => rosijani-obstriljali-sumsku-oblast-troje-zahiblikh-ta-troje-poranenikh [title] => Росіяни обстріляли Сумську область, троє загиблих та троє поранених [title_short] => [meta_title] => Росіяни 28 листопада обстріляли Сумську область, є загиблі та поранені [meta_keywords] => Сумська область, обстріл, війна в Україні [meta_description] => У Сумській області внаслідок артилерійського обстрілу з боку Російської Федерації загинули дві жінки та 7-річна дівчинка, троє чоловіків отримали поранення. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

На Сумщині внаслідок артилерійського обстрілу з боку РФ загинули дві жінки, дитина, троє чоловіків отримали поранення. Про це повідомила пресслужба Сумської обласної прокуратури.

- Ворог близько 12:30 з РСЗВ обстріляв цивільну інфраструктуру міста Середина-Буда. Внаслідок обстрілу зруйновано близько п'яти приватних будинків, з-під завалів дістали тіла двох загиблих жінок та двох поранених чоловіків, — йдеться у повідомленні.

Крім того, в авто поранення отримали чоловік та його семирічна падчерка, дівчинка померла у лікарні.

28 листопада вранці ворожа артилерія обстріляла Нікополь, пошкодивши п'ятиповерхівку. Загинув чоловік, йому було 63 роки. Дві жінки, 65 та 63 років, постраждали.

 

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342618 [adate] => 1701182040 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701182092 [changed] => 1701183892 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Росіяни обстріляли Сумську область, є загиблі та поранені.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Сумська обласна прокуратура/Facebook [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 74400584 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406617156_734191555408608_2496595455146282576_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"234","w":"1241","h":"662"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406617156_734191555408608_2496595455146282576_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"220","w":"1242","h":"648.5999999999999"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/406617156_734191555408608_2496595455146282576_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"1","w":"1242","h":"932.8441558441558"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680543] => article Object ( [absnum] => 680543 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-pro-derzhavnij-bjudzhet-na-2024-rik [title] => Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2024 рік [title_short] => [meta_title] => Зеленський підписав державний бюджет-2024 [meta_keywords] => Державний бюджет-2024 [meta_description] => Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2024 рік. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2024 рік. Як зазначається у картці відповідного законопроєкту № 10000, розміщеній на сайті Верховної Ради, документ було повернуто до парламенту з підписом глави держави 28 листопада.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 10000 про державний бюджет на 2024 рік 9 листопада. У першому читанні законопроєкт ухвалили 19 жовтня. Кабінет міністрів зареєстрував документ у парламенті 15 вересня.

Згідно з державним бюджетом, близько половини видатків України у 2024 році піде на оборону. Доходи держави закладені на рівні 1,768 трлн грн, а видатки – на рівні 3,35 трлн грн. Дефіцит державного бюджету становитиме 1,57 трлн грн, який покриватиметься здебільшого за рахунок міжнародної допомоги. 

Прогноз зростання реального рівня ВВП – 4,6%, прогноз щодо споживчої інфляції – 9,7%. Середній курс гривні за рік прогнозується на рівні 40,7 грн за долар. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2024 року становитиме 7100 гривень, з 1 квітня - 8000 гривень.

У державному бюджеті на 2024 рік не передбачили коштів на проведення виборів.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 8192 [position] => 342630 [adate] => 1701180300 [publication_date] => 1701180300 [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701179850 [changed] => 1701182639 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Документ було повернуто до Верховної Ради з підписом президента України у вівторок, 28 листопада.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/zelenskiy.official [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 882498157 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/387777066_3443475425902809_1414823967275866344_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"188","w":"1997","h":"1065"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/387777066_3443475425902809_1414823967275866344_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"146","w":"1997","h":"1042.8777777777777"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/387777066_3443475425902809_1414823967275866344_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1997","h":"1499.9112554112553"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 1 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680542] => article Object ( [absnum] => 680542 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => slovatski-perevizniki-pohrozhujut-zablokuvati-holovnij-kpp-na-kordoni-z-ukrajinoju [title] => Словацькі перевізники погрожують заблокувати головний КПП на кордоні з Україною [title_short] => [meta_title] => Словацькі перевізники погрожують заблокувати головний КПП на кордоні з Україною [meta_keywords] => Словаччина, блокування кордону, перевізники [meta_description] => Перевізники Словаччини погрожують заблокувати головний КПП на кордоні з Україною. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Голова асоціації словацьких далекобійників UNAS Станіслав Скала заявив, що автоперевізники Словаччини погрожують з п'ятниці заблокувати головний пункт перетину кордону з Україною, якщо не буде вжито заходів для обмеження конкуренції з боку українських перевізників. Про це повідомляє Reuters.

Словацька акція призведе до закриття переходу "Вишнє Нємецьке - Ужгород", єдиного на кордоні, що відкритий для важких вантажівок. Голова UNAS Станіслав Скала заявив, що його група чекатиме до четверга на реакцію Міністерства транспорту, перш ніж ухвалити остаточне рішення. Він повідомив також, що 4 грудня у Брюсселі відбудеться зустріч європейських міністрів транспорту, але він не має великих сподівань на прорив.

- Схоже, що ані українська сторона, ані Єврокомісія не хочуть відступати, - зазначив він.

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Вони вимагають скасування “транспортного безвізу” ЄС для України. Водночас у Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.

Черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхнього боку. Українська економіка за цей час зазнала збитків вже на понад €400 млн. Станом на 28 листопада заблокованими залишаються чотири пункти пропуску на польському кордоні.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342679 [adate] => 1701180120 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701180137 [changed] => 1701182180 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Словацька акція призведе до закриття переходу "Вишнє Нємецьке - Ужгород", єдиного на кордоні, що відкритий для важких вантажівок.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => zakarpattya.net.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1807504754 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1364).jpg","crop":{"x":"0","y":"128","w":"1024","h":"546"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1364).jpg","crop":{"x":"0","y":"140","w":"1024","h":"535"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1364).jpg","crop":{"x":"24","y":"0","w":"898.7031700288184","h":"675"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680538] => article Object ( [absnum] => 680538 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => heohrafichnim-objektam-u-krimu-povernut-istorichni-nazvi-krimskotatarskoju [title] => Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською [title_short] => [meta_title] => Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською [meta_keywords] => Крим, кримськотатарська мова, географічні назви [meta_description] => У Криму пропонують повернути географічним об'єктам історичні назви кримськотатарською. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму хочуть повернути історичні найменування кримськотатарською мовою. Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, повідомляє Мінреінтеграції.

Зокрема, йдеться про використання кримськотатарської для позначення топонімів, які мають тюркське походження. або про історичні кримськотатарські найменування. Це рішення ухвалили в межах виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії.

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, постійним представником президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Раніше у тимчасово окупованому Криму на горі Бойка активісти опору "Жовта стрічка" вивісили український стяг. Цією акцією вони хотіли ще раз нагадати, що Крим – це українська земля.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342678 [adate] => 1701178500 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701178503 [changed] => 1701181643 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2160327150 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1363).jpg","crop":{"x":"0","y":"119","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1363).jpg","crop":{"x":"0","y":"130","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1363).jpg","crop":{"x":"51","y":"0","w":"798.8472622478386","h":"600"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680536] => article Object ( [absnum] => 680536 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => kamenskikh-ta-potap-na-tli-chutok-pro-rozluchennja-zasvitilisja-razom-u-majami [title] => Каменських та Потап на тлі чуток про розлучення засвітилися разом у Маямі [title_short] => [meta_title] => Каменських та Потап на тлі чуток про розлучення засвітилися разом у Маямі [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, Настя Каменських, Потап, Потап та Настя Каменських, [meta_description] => Потап на тлі чуток про розлучення з'явився разом з Каменських у Маямі. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Подружжя Потап та Настя Каменських (NK) на тлі чуток від розлучення засвітилося разом на одному з шоу в Маямі, штат Флорида. Пара відвідала США у рамках промо-кампанії нової іспаномовної пісні NK "Tu y Yo", прем'єра якої відбулася минулого тижня. Відео зі зйомок шоу репер виклав у Instagram.

У ролику Потап показав закулісне шоу, на якому супроводжував кохану. Найімовірніше, цим відео репер спробував спростувати плітки про розрив пари, які іноді з'являються в пресі. Днями радіоведучий Артур Адамов заявив, що пара нібито готується до розлучення та живе у різних країнах, при цьому документів у цій справі у реєстрі не зареєстровано.

Ані Потап, ані Настя Каменських не коментують чутки про розлучення. Зірка лише одного разу порушила мовчання, заявивши журналістам "ЖВЛ", що якби так сталося, вони б це не приховували.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від ПОТАП (@realpotap)

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097156 [position] => 342588 [adate] => 1701177300 [publication_date] => [adate_day] => 1701129600 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701177358 [changed] => 1701181751 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Пара завітала до США в рамках промо-кампанії нової іспаномовної пісні NK "Tu y Yo".

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => instagram.com/realpotap [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 604955027 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/365389598_18378279232060879_8591089081033504400_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"62","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/365389598_18378279232060879_8591089081033504400_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"60","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-28_15-14-08.jpg","crop":{"x":"85","y":"0","w":"853","h":"1280"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/365389598_18378279232060879_8591089081033504400_n.jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1078","h":"810"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/365389598_18378279232060879_8591089081033504400_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"66","w":"1080","h":"720"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/365389598_18378279232060879_8591089081033504400_n.jpg","crop":{"x":"176","y":"0","w":"662","h":"810"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/politics/a640480-prezident-kazakhstanu-zajaviv-shcho-protestuvalniki-vbivali-tsivilnikh-ta-gvaltuvali-zhinok */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701101293 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
Завантажити ще

Президент Казахстану заявив, що протестувальники вбивали цивільних та ґвалтували жінок

Президент Казахстану заявив, що протестувальники вбивали цивільних та ґвалтували жінок
Фото: twitter.com/TokayevKZ

Колишня столиця Казахстану Алмати пережила шість хвиль нападів терористів загальною кількістю 20 тисяч людей. Про це у своєму Твіттері увечері 7 січня написав президент країни Касим-Жомарт Токаєв.

– На Алмати було не менше шести хвиль нападів терористів загальною чисельністю 20 тисяч людей. Вони били та вбивали міліціонерів та молодих солдатів, підпалювали адміністративні будівлі, грабували приватні будинки та магазини, вбивали світських громадян, ґвалтували молодих жінок. Моя основна точка зору: жодних переговорів із терористами ми повинні їх убити, - заявив він.

За версією Токаєва, у Казахстані відбувся збройний акт агресії, підготовлений і скоординований терористичними групами, які пройшли підготовку за межами країни.

Президент повідомив, що контртерористична операція продовжується, а військові з держав-членів ОДКБ залишаться до стабілізації ситуації.

У МВС Казахстану повідомили, що надвечір п'ятниці затримано до чотирьох тисяч терористів.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня на заході країни через зростання цін на скраплений вуглеводневий газ. Вони перейшли в інші області та місто Алмати. Президент відправив у відставку уряд і ввів загальнонаціональну комендантську годину. Протестувальники штурмували урядові будівлі, адміністративні установи, а також алматинські аеропорти, в місті Талдикорган повалили пам'ятник першому президенту Нурсултану Назарбаєву. Сам Назарбаєв під час протестів втратив посаду голови Ради безпеки, його місце зайняв чинний президент.