Завантажити ще

Омбудсмен України закликала сторони конфлікту в Казахстані утриматися від ескалації

Омбудсмен України закликала сторони конфлікту в Казахстані утриматися від ескалації
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Сторони конфлікту у Казахстані мають утриматися від подальшої ескалації. Таку думку увечері 7 січня висловила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

- Висловлюю глибоке занепокоєння у зв'язку з масовими протестами в Казахстані, під час яких можуть постраждати громадяни України. Вважаю, що сторони конфлікту мають утриматися від подальшої ескалації протистояння для запобігання зростанню жертв серед мирного населення та сил правопорядку та не допускати порушення найважливішого права людини – права на життя, - написала омбудсмен на своїй сторінці у Фейсбук.

Денисова закликала МЗС та посольство в Казахстані забезпечити громадянам України захист та підтримку, за необхідності, за допомогою міжнародних партнерів.

Увечері 6 січня речник МЗС України Олег Ніколенко написав у Фейсбуці, що до посольства звернулися 43 особи - пасажири скасованих авіарейсів з Алмати та Нур-Султана. Їм допомогли з тимчасовим житлом та їжею.

МЗС попросило громадян України уникати місць масового скупчення людей у великих містах Казахстану, без необхідності не залишати місця проживання. Посольство України у Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи.

Протести в Казахстані розпочалися на початку року на тлі зростання цін на скраплений газ і перейшли в протести та заворушення з економічними та політичними вимогами. Уряд відправили у відставку, у країні запровадили надзвичайний стан. Попередньо, внаслідок конфлікту загинули 26 протестувальників та 18 силовиків.