Критичний "червоний" рівень терористичної небезпеки запроваджено у всіх регіонах Казахстану. У зв'язку з цим у Комітеті нацбезпеки Республіки Казахстан закликали громадян «з розумінням ставитися до введених обмежень та дотримуватися вимог державних та правоохоронних органів».
- Першими керівниками державних органів вжито до реалізації заходів, спрямованих на стабілізацію становища в країні та усунення терористичної загрози, - наголосили у прес-службі Комітету.
Перший заступник керівника адміністрації президента Даурен Абаєв також повідомив, що на даний момент правопорядок відновлено у всіх регіонах країни. Ситуацію стабілізовано. Абаєв також зазначив, що бойову частину операції із зачистки Алмати 6 січня здійснювали сили підрозділів "Аристан", "Арлан", "Беркут" та міністерство оборони. Щодо миротворців ОДКБ, він зазначив, що солдати не займаються ліквідацією протестувальників.
– Місія є миротворчою. Солдати ОДКБ не беруть участь у бойових діях та не займаються ліквідацією бойовиків. Не треба плутати миротворчу місію із запровадженням колективних сил оперативного реагування. Водночас миротворці ОДКБ виконуватимуть прикриття та охоронні функції, - запевнив Абаєв, слова якого цитує місцевий канал Sputnik Казахстан.
У свою чергу, президент країни Касим-Жомарт Токаєв на засіданні контртерористичного штабу заявив, що незважаючи на відновлений в ході "операції антитерор" правопорядок "терористи продовжують застосовувати зброю і завдавати майнових збитків".
– Тому контртерористичні акції варто продовжувати до повного знищення бойовиків, – наголосив Токаєв.
За оновленими даними МВС Казахстану, затримано понад 3 тисячі осіб, 26 озброєних учасників заворушень "ліквідовано", ще 18 поранено.
Протести у Казахстані розпочалися 2 січня через дворазове підвищення цін на скраплений газ. Згодом у вимогах протестувальників з'явилися й політичні гасла. В результаті Токаєв відправив у відставку уряд та пообіцяв подумати над достроковими парламентськими виборами, а Нурсултан Назарбаєв пішов з посади голови Ради безпеки країни.