Завантажити ще

ЗМІ повідомили про великі черги і дефіцит продуктів у Казахстані

ЗМІ повідомили про великі черги і дефіцит продуктів у Казахстані
Фото: t.me/orda_kz

Мешканці Казахстану на п'ятий день протестів почали скаржитися на черги та дефіцит продуктів. Про це повідомили у нацпалаті підприємців, передає "РІА Новини".. Причиною стали перебої у роботі дистриб'юторів.

Найскладніша ситуація - у колишній столиці Алмати. Невеличкі продуктові магазини розпродали товар, а великі супермаркети не відчинялися.

У столиці країни Нур-Султані 6 січня спостерігалися великі черги, але проблем із продуктами не було. Люди намагалися купувати товари про запас. Громадський транспорт у Нур-Султані працював у штатному режимі на відміну від банків та центрів обслуговування населення.

У місті Актау 6 січня запрацювали заправки, але на них утворилися черги. У банкоматах у місті швидко закінчувалася готівка. Аеропорт Актау у четвер працював штатно.

Загальну суму збитків від масових заворушень національна палата підприємців Казахстану оцінила у 92 мільйони доларів (40 мільярдів тенге). Це в основному псування фасадів і доступних приміщень, а також факти крадіжок дорогої техніки, обладнання, предметів інтер'єру, товарних запасів. Для постраждалих підприємців відкрили гарячу лінію.

У четвер уряд Казахстану оголосив, що півроку регулюватиме ціни на газ, призначений для заправки машин, на бензин та дизельне паливо. На півроку заборонили вивезення за кордон великої та дрібної рогатої худоби, на три місяці –  картоплі та моркви.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня у Жанаозене та Актау через зріст цін на скраплений нафтовий газ. Потім вони поширилися на інші міста, зокрема найбільше місто - колишню столицю Алмату. У Казахстані запровадили надзвичайний стан та комендантську годину до 19 січня.

Президент Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і очолив Радбез замість першого глави держави Нурсултана Назарбаєва. Організація Договору про колективну безпеку вирішила направити до Казахстану миротворців. В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.