3 червня
Завантажити ще

«Новорічні подарунки» політикам: Льовочкіну - квартиру та дві машини, а Ковальову - телеканал

«Новорічні подарунки» політикам: Льовочкіну - квартиру та дві машини, а Ковальову - телеканал
Фото: КП в Україні

Новорічні свята плавно підходять до свого логічного завершення. А які подарунки під ялинку отримали чи купили собі народні депутати? Про це «КП" в Україні» дізнавалася з нових декларацій народних обранців.

Одним із найбільш обдарованих виявився народний депутат від "ОПЗЖ", екс-глава Адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін. Він задекларував, що 20 грудня отримав 7 подарунків від матері Євгенії Олександрівни Льовочкіної: один - у грошовій формі (у сумі 23 млн 161 тис. 55 грн) та шість - у негрошовій формі на загальну суму понад 26 млн грн. Політик задекларував, що мати подарувала йому: квартиру в Києві на 100,7 кв. м (вартістю майже за 5 млн грн), нежитлове приміщення у Києві на 146 кв. м (близько 4,7 млн грн), дачу у Козині на 388 кв. м (за 7,8 млн грн) та там же земельну ділянку на 1606 кв. м (за 7 млн грн), а також два автомобілі – Toyota Land Cruiser 200 2016 р.в. (1,355 млн грн) та Volkswagen Multivan-t6 2019 р.в. (1,2 млн. грн.).

Щедрі батьки виявилися і в «слуги народу» Олексія Ковальова. 29 грудня він задекларував три подарунки у негрошовій формі від батьків на загальну суму понад 4 млн грн – що загалом вилилося у «4 канал». А якщо докладніше, то у дар від батька Івана Ковальова та матері Наталії Ковальової політик отримав по 50% у статутному капіталі ТОВ «ТРК «Інтеррадіо» та ще 39% - у статутному капіталі ТОВ «Ар Ті Ай Продакшн».

Ще у двох депутатів з'явилися перед Новим роком автомобілі. Парламентар з «ЄС» Яна Зінкевич задекларувала, що 22 грудня придбала Renault Sandero Stepvey 2020 р.в. за 464 тис. 110 грн. А наступного дня, 23 грудня, Toyota Land Cruiser 2012 р.в. за 600 тис. грн придбав собі парламентар від "ОПЗЖ" Володимир Мороз.

Не автомобілі, а земельні ділянки перед святами купував парламентар від «Слуги народу» Руслан Горбенко. Політик виклав понад 5 млн грн. за придбання 5 земельних ділянок у Київській області.

Розкішний подарунок собі зробив член депутатської групи «Партія За майбутнє» народний депутат Степан Івахів. Він збільшив свою частку у мережі популярних автозаправок - 30 грудня придбав цінні акції WOGHolding Limited на суму 180 млн 931 тис. 205 грн. У профільних ЗМІ повідомляється, що Степан Івахів та його компаньйон Сергій Лагур викупили частку акцій компанії (12,5%), яка належала дітям народного депутата Ігоря Єремеєва, що загинув у 2015 році. Після такої покупки Івахів та Лагур матимуть 50% голосів у найвищому органі управління компанії.

Не подарунок, а приємний грошовий бонус одержав перед Новим роком парламентар Григорій Суркіс. Він задекларував близько 2,5 млн грн виплати після звільнення зі Спілки європейських футбольних асоціацій.