Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про втрати під час мітингів. Йдеться про правоохоронців. Проте скільки саме працівників правоохоронних органів загинули і за яких обставин він не уточнив.
- Хотів би подякувати співробітникам правоохоронних органів та військовослужбовцям. Вони прийняли на себе удар...і, на жаль, зазнають втрат. Щирі співчуття та спочування, - заявив Токаєв.
Президент Казахстану розповів, що серед силовиків та військових є вбиті та поранені. Озброєні хулігани, за словами президента, знущаються з військовослужбовців, б'ють і водять голими по вулицях.
Раніше під час свого звернення президент Казахстану відреагував на масові протести в країні і заявив, що діятиме жорстко, очоливши Радбез Казахстану замість Нурсултана Назарбаєва, який пішов у відставку.
Крім того, Токаєв пообіцяв, що не поїде з країни. Він заявив, що готує новий пакет пропозицій щодо стабілізації ситуації у Казахстані.
В Казахстані четвертий день продовжуються акції протесту, спровоковані різким зростанням цін на скраплений газ. Докладніше про те, що зараз відбувається в Казахстані, читайте у текстовому онлайні КП в Україні.
До вечора 4 січня мітинги, масові ходи відзначаються у всіх великих містах країни, поліція проводить затримання, в Алмати застосовані світлошумові гранати, сльозогінний газ. Тут протестувальники влаштували сутички із силовиками та підпалили кілька поліцейських авто.
У ніч проти 5 січня Токаєв ввів у Алмати і на заході країни надзвичайний стан і комендантську годину, до колишньої столиці увійшла бронетехніка. Однак це тільки підлило олії у вогонь: вдень 5 січня протестуючі захопили президентську резиденцію в Алмати (основна базується в Нур-Султані, тобто колишній Астані, перейменованій на честь Назарбаєва), низку редакцій ЗМІ та інші будівлі, заволоділи зброєю поліцейських і продовжують зіткнення із силовиками. У всій країні 5 січня відключили інтернет.
Крім того, Токаєв відправив у відставку уряд та пообіцяв перевибори до парламенту, але ці заяви вже не діють на протестувальників.