Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У колишній столиці Казахстану Алмати спалахнула резиденція президента

У колишній столиці Казахстану Алмати спалахнула резиденція президента
Фото: REUTERS/Павло Міхєєв

У протипожежній службі Казахстану підтвердили, що будівля старої резиденції президента в Алмати спалахнула. Про це вдень 5 січня повідомило агентство " Інтерфакс-Казахстан ".

Судячи з відео із соцмереж, протестуючі спробували прорватися на територію будівлі, що знаходиться на проспекті Нурсултана Назарбаєва неподалік акімату (міської адміністрації).

Основна резиденція президента Казахстану знаходиться у столиці Нур-Султані. Резиденція в колишній столиці Алмати та найбільшому місті країни є пам'яткою архітектури, історії та культури.

Заворушення в Казахстані розпочалися з протестів проти дворазового зростання цін на скраплений нафтовий газ. 2 січня мітинги пройшли у містах Жанаозен та Актау Мангістауської області, а потім поширилися на інші регіони.

Станом на 5 січня надзвичайний стан до 19 січня запроваджено президентом Токаєвим в Алмати, Нур-Султані, Мангістауській та Алматинській областях. Уряд Казахстану відправлений у відставку. Президент доручив запровадити держрегулювання цін на пальне та соціально значущі продукти.