Завантажити ще

Президент Казахстану ввів надзвичайний стан та комендантську годину у столиці країни Нур-Султан

Президент Казахстану ввів надзвичайний стан та комендантську годину у столиці країни Нур-Султан
Фото: Sputnik/Alexei Nikolsky/Kremlin via REUTERS

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів надзвичайний стан та комендантську годину у столиці країни Нур-Султані. Обмеження діятимуть із 5 по 19 січня. Відповідний указ опубліковано на сайті глави республіки, передає "РІА Новини".

- У зв'язку із серйозною та безпосередньою загрозою безпеці громадян з метою забезпечення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян запровадити у межах міста Нур-Султана надзвичайний стан на період з 16 годин 00 хвилин 5 січня 2022 року на строк до 00 годин 00 хвилин 19 січня 2022 року," - йдеться в указі.

Комендантська година діятиме з 23.00 до 07.00. На час дії указу обмежується в'їзд та виїзд із міста, у фізичних осіб буде вилучено зброю та боєприпаси. Забороняється організація та проведення мирних зборів, видовищних, спортивних та інших масових заходів, а також страйку.

На період НП створюється комендатура міста Нур-Султан. Комендантом призначено начальника столичного департаменту поліції Єржана Саденова. 4 січня режим НП ввели в Алмати, Алматинській та Мангістауській областях.

2 січня у Жанаозені Мангістауської області розпочалися мітинги проти підвищення цін на скраплений газ. Вони переросли у масові протести по всій країні з економічними та політичними вимогами. В Алмати відбулися зіткнення протестувальників із силовиками. Мітингувальники штурмували мерію та прокуратуру міста, а також будівлю правлячої партії "Нур Отан".

4 січня президент Казахстану відправив уряд у відставку. 5 січня посольство України рекомендувало не їздити до Казахстану.