24 травня
Завантажити ще

Боррель розповів про цілі свого триденного візиту до України та застеріг Росію від агресії

Боррель розповів про цілі свого триденного візиту до України та застеріг Росію від агресії
Фото: є \flickr.com

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель напередодні візиту до України наголосив, що ЄС діятиме рішуче у разі, якщо Росія здійснить нові акти агресії проти нашої країни. Загроза російського вторгнення та підтримка України за цих обставин є однією з головних тем візиту глави європейської дипломатії. Про це йдеться в інтерв'ю Борреля польській агенції PAP 4 січня.

- Хочу передати послання сильної європейської підтримки, а також наголосити, що кожна провокація чи агресія в Україні матиме серйозні наслідки. Хочу також наголосити, що Україна, як і будь-яка інша країна світу, має право та свободу обирати союзи та політичні партнерства, це стосується і безпеки. Без України ніхто не вирішуватиме справ, пов'язаних з Україною, - зазначив Боррель.

Він попередив про рішучі наміри Євросоюзу відповісти на можливу агресію Росії проти України і зазначив, що Європа має бути за столом переговорів про безпеку в Європі (чому противяться РФ, бажаючи вести справи тільки зі США).

- ЄС діятиме рішуче, якщо Росія вчинить нові акти агресії проти України. Нинішня ситуація є загрозою стабільності та безпеки не лише України, а й усього регіону, і її не можна обговорювати "без усіх зацікавлених сторін за столом", - наголосив Боррель.

Глава дипломатії ЄС виступив за участь Європи у переговорах щодо так званих "гарантій безпеки", яких вимагає РФ.

- ЄС не може бути нейтральним спостерігачем на цих переговорах, якщо Росія справді хоче обговорити архітектуру європейської безпеки. Ми будуємо спільну зовнішню політику і політику безпеки та спільну політику безпеки й оборони саме з цією метою, - наголосив Боррель.

Політик  відзначив, що ЄС "підтримує регулярні контакти зі своїми українськими колегами", а мета його першої закордонної поїздки у 2022 році - поговорити з українськими партнерами ЄС про їх занепокоєння та про те, що можна зробити для їх вирішення.

- Я також хочу наголосити, що Україна, як і будь-яка інша країна у світі, має право і може вільно обирати свої політичні та альянси безпеки чи партнерства. Ніхто не ухвалюватиме рішення з питань, пов'язаних з Україною, без України, - резюмував Боррель.


Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель відвідає Україну з робочим візитом 4-6 січня – поїздка розпочнеться вже сьогодні ввечері. Разом із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Боррель відвідає Донбас та лінію зіткнення. Після чого прилетить до Києва, де зустрінеться із представниками української влади.