Завантажити ще

Омбудсмен Денисова попросила Червоний Хрест та ОБСЄ домогтися госпіталізації українського військовослужбовця, який сидить в ОРДО

Омбудсмен Денисова попросила Червоний Хрест та ОБСЄ домогтися госпіталізації українського військовослужбовця, який сидить в ОРДО
Фото: facebook.com/MediaInitiativeForHumanRights

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова попросила госпіталізувати українського військовослужбовця Юрія Гордійчука, який сидить у Макіївській виправній колонії № 32. За допомогою Денисова звернулася до керівництва Червоного Хреста в Україні та координатора ОБСЄ у ТКГ.

"Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново відвідати Юрія Гордійчука, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою. Прошу координатора ОБСЄ у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись для надання відповідної допомоги", - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Людмила Денисова зазначила, що чоловік має серйозні проблеми зі здоров'ям. Зокрема, у нього хронічний тонзиліт з наступним набряком горла, що викликає ядуху.

Юрій Гордійчук – старший солдат 43-го мотопіхотного батальйону 53-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. 22 травня 2019 року його та ще семеро військовослужбовців затримали в районі Новотроїцького Волноваського району Донецької області під час перетину контрольно-пропускного пункту «Березово-2». Машина з вісьмома військовими відхилилася від маршруту та потрапила на тимчасово окуповану територію.

Олександра Геймура, Кіма Дуванова, Бориса Пундора, Максима Горяєва, Віктора Шайду звільнили у рамках обміну. У жовтні 2019 року окупаційна адміністрація повідомила, що Роман Безпалий наклав на себе руки. У полоні залишилися Павло Корсун та Юрій Гордійчук. У червні 2019 року Гордійчука засудили до 17 років ув'язнення за диверсійну діяльність.