Завантажити ще

Ясько заявила, що вночі Саакашвілі насильно вивезли до в'язниці міста Руставі

Ясько заявила, що вночі Саакашвілі насильно вивезли до в'язниці міста Руставі
Фото: ІРАКЛІ ГЕДЕНІДЗЕ/REUTERS

У ніч на 30 грудня екс-президента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі силою забрали зі шпиталю до Горі та відвезли до в'язниці міста Руставі. Відповідну заяву у своєму Фейсбуці зробила народний депутат "Слуги народу" та кохана політика Ліза Ясько.

- Його повалили у наручниках. У якому він стані – у свідомості чи ні – ніхто не знає. Жодної більше інформації немає. Це все настільки цинічно зроблено в той час, коли всі сплять, коли в Грузії зараз 3 ночі, коли в Україні година ночі, а в Європі – канікули, щоб реакція не була такою швидкою, – сказала Ясько.

Вона додала, що напередодні екс-президент "весь день був у поганому стані і не вставав". Нардеп також заявила, що не розуміє, навіщо так роблять із екс-президентом Грузії, говорячи при цьому, що він здоровий.

28 грудня Саакашвілі відмовився залишати тюремну лікарню у Тбілісі після завершення лікування. Політик заявив, що того дня після виміру тиску його намагалися вивести з палати. Саакашвілі чинив опір.

Екс-президент Грузії, нині громадянин України Саакашвілі таємно прибув до Грузії морем у вантажному контейнері 29 вересня (Україну він також залишив в обхід закону, за що покарали прикордонників за результатами службового розслідування). 1 жовтня його затримали у Тбілісі, після чого помістили у в'язницю у місті Руставі, де політик оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в'язниці у місті Руставі до тюремної лікарні у Тбілісі (район Глдані).

20 листопада його перевели до військового шпиталю в Горі і він погодився припинити голодування. У політика діагностовано посттравматичний синдром. Нове кохання Міхо, український депутат Ліза Ясько 20 грудня заявила, що стан здоров'я Саакашвілі, як і раніше, викликає побоювання.

У Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Своє затримання він вважає незаконним, а звинувачення на його адресу за будь-яким із проваджень - сфальсифікованими.