12 червня
Завантажити ще

Зеленський обговорив з американськими сенаторами та конгресменами ситуацію на Донбасі, "Північний потік-2" та агресію РФ

Зеленський обговорив з американськими сенаторами та конгресменами ситуацію на Донбасі,
Фото: President.gov.ua/

Президент Володимир Зеленський провів зустріч у відеоформаті із сенаторами та конгресменами Сполучених Штатів. Сторони обговорили теми, пов'язані з урегулюванням конфлікту на Донбасі, Північним потоком-2 та агресією з боку Росії. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Під час розмови обговорювалася ситуація на сході України та кордоні з Росією. Зеленський розповів американським парламентаріям про кроки, які вживаються для досягнення миру в рамках нормандського формату, Тристоронньої контактної групи та мінського процесу, - зазначили у відомстві.

Також президент наголосив на важливості залучення Сполучених Штатів до процесу мирного врегулювання та посилення санкційного тиску на РФ, а також українсько-американської взаємодії у сфері безпеки.

– Зараз як ніколи мають значення не слова, а рішучі дії. Моя мета – зупинити кровопролиття на сході України. Неможливо уявити безпеку в Європі без завершення війни на Донбасі, - наголосив український лідер.

У ході бесіди український лідер порушив питання про підтримку Сполученими Штатами євроатлантичних прагнень України та отримання розуміння перспектив вступу до Альянсу.

- Жодних домовленостей щодо України без України. Жодна третя країна не може мати права голосу щодо інтеграції України в НАТО, - сказав Зеленський.

Як зазначено у повідомленні, окремою темою зустрічі політиків стала ситуація із російським газопроводом "Північний потік-2". За даними Офісу президента, сторони відзначили геополітичні ризики запуску трубопроводу, який Москва використовує як енергетичну зброю як проти України, так і Європи. Також американські законодавці висловили підтримку Кримській платформі та незалежності та територіальній цілісності України.