Завантажити ще

Замість Порошенка до ДБР з'явилися адвокати, але їх не пустили.

Замість Порошенка до ДБР з'явилися адвокати, але їх не пустили.

Адвокати екс-президента Петра Порошенка, підозрюваного в державній зраді, прибув до слідчих Державного бюро розслідувань за порядком, врученим їх підзахисному. У будинок їх відмовилися допускати, оскільки вони з'явилися без підозрюваного. Про це повідомляє прес-служба відомства.

– На сьогоднішній день у ДБР викликаний народний депутат України Петро Порошенко. Якби він прибув у певний час, його адвокати могли б супроводжувати депутата на законних підставах. Без підозрюваного слідчі не могли вчиняти жодних процесуальних дій, а тому присутність адвокатів у кабінетах слідчих не мала жодного сенсу, - заявили у ГБР.

Як зазначили у відомстві, жодних порушень закону через недопуск адвокатів Петра Порошенка на режимну територію ДБР силовики не вчинили, згідно із законом про загальні правила участі захисника.

- Водночас, ніхто не позбавляв професійного права адвокатів, визначених статтею 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", на подання адвокатських запитів, заяв, скарг, клопотань, інших правових документів. У разі надходження таких документів, ДБР розгляне їх у порядку та строки, встановлені чинним законодавством, - зазначено у заяві.

Наразі Порошенко перебуває у міжнародному робочому відрядженні за кордоном. Вперше його викликали до ГБР на 20 грудня, але політик не з'явився. На 23 грудня йому було оголошено повторний виклик.

ПРО ЩО МОВА?

П'ятому президентові України та лідеру партії "Європейська Солідарність" ДБР повідомило про підозру 20 грудня. Політику інкримінують злочини за чт.258 "Терористичний акт" та ст.111 "Державна зрада".

За версією слідства, Порошенко, діючи з попередньою групою осіб, у тому числі - з представниками високопосадовців РФ, сприяв діяльності терористичної організації "ЛНР" та "ДНР", чим поставив енергетичну сферу України у залежність від Росії та терористичних організацій.