30 вересня
Завантажити ще

"Золотий Хрест" та "Хрест Заслуги": у ЗСУ буде нова нагородна система, яка повністю відрізняється від нагородної системи військ РФ

Фото: mil.gov.ua

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний підписав наказ про нову нагородну систему у ЗСУ. Система складається в першу чергу з хрестів, яких офіційно не було раніше серед нагород. Про це 23 грудня повідомляє "Інтерфакс-Україна".

- Я не хочу сказати, що відзнаки, започатковані за часів українського війська, були поганими. Ні, вони були гарними, але вони не враховували одного – це були відзнаки, які проектувалися на мирний час, вони зовсім не враховували війну, що відбувається нині. "Тими відзнаками неможливо людей відзначати за подвиги, справи, які роблять саме на війні", - сказав Залужний на презентації нагородної системи у Києві.

За його словами, запровадження нової нагородної системи – це "частка нової мілітарної культури". Залужний наголосив, що нагородна система ЗСУ має повністю відрізнятися від нагородної системи військ РФ.

"Сталевий хрест" та хрест "Військова честь": чим і за що нагороджуватимуть українських воїнів

Нова нагородна система ЗСУ складається з 10 відзнак і включає "Хрест Заслуги", хрест "Військова честь", "Комбатантський Хрест", "За незламність", "За сприяння війську", "За збереження життя", "Золотий Хрест" з накладкою на колодку при повторному нагородженні, "Хрест хоробрих" з накладкою на колодку при повторному нагородженні, "Срібний Хрест" з накладкою на колодку при повторному нагородженні, "Сталевий Хрест" з накладкою на колодку при повторному нагородженні.

"Золотий Хрест" відзначатиме сержантів, ланку молодих людей, які взяли на себе   відповідальність за керування боєм у разі відсутності офіцерського складу. "Срібний Хрест" призначений для відзнаки осіб офіцерського складу, які керували операціями тактичного плану.

"Хрест хоробрих" - ця відзнака для осіб, які здійснили реальний військовий подвиг із ризиком для життя і при цьому були поранені. Хрестом "Військова честь" нагороджують військовослужбовців у мирний час.

В основу "Комбатантського Хреста" покладено діаспорну нагороду 1940 року, яку було встановлено екзильним урядом УНР для ветеранів збройних формацій України. "Сталевий Хрест" - відзнака полководців.

"За незламність" - відмінність для тих, хто був у полоні і повернувся до війни або у мирне життя. "За сприяння війську" - відзнака, присвячена всім, хто допомагав ЗСУ, зокрема волонтерам, підприємцям. "За збереження життя" – нагорода для військових медиків.

Хрести походять від нагород УНР та УПА

Начальник управління стратегічних комунікацій апарату головнокомандувача Збройних сил України полковник Андрій Островський повідомив, що система складається насамперед із хрестів, яких офіційно не було раніше серед нагород.

- Багато тут присвячено ремінісценціям, продовженню історичної спадщини Української народної республіки, Української держави, тих державних формацій, що боролися за Україну ще за часів національної революції 1917-1921 років. Вперше до нагородної системи введено декілька відзнак, в основу яких покладено символіку й нагороди Української повстанської армії, - розповів Островський.