10 червня
Завантажити ще

Путін заявив, що майбутнє Донбасу мають визначати люди, які там мешкають, а Зеленський потрапив під вплив радикалів

Путін заявив, що майбутнє Донбасу мають визначати люди, які там мешкають, а Зеленський потрапив під вплив радикалів
Фото: REUTERS/Evgenia Novozhenina

Президент Росії Володимир Путін вважає, що майбутнє окупованого Донбасу повинні визначати "люди, які там мешкають". А Україна має закріпити у своїй Конституції особливий автономний статус цих територій. Про це він заявив під час великої прес-конференції 23 грудня.

- Майбутнє Донбасу мають визначати люди, які мешкають на Донбасі. Ось і все, інакше бути не може. Ми свою роль вбачаємо у тому, щоб бути посередниками у створенні найкращих умов для визначення майбутнього людей, які проживають на цій території, - зазначив Путін.

Президент РФ наголосив, що, хоча Росію намагаються зробити стороною конфлікту, а не посередником, "це не так". Замість відповіді на запитання, чи можна "наказувати стріляти у своїх", президент РФ переадресував його Україні.

– А запитайте у керівництва України – як вони віддають накази стріляти у мешканців Донбасу у щоденному режимі, – парирував він.

На думку Путіна, Володимир Зеленський після приходу до влади потрапив під вплив радикальних елементів. При цьому, за його версією, Росія намагається налагодити відносини з Україною. А тих, хто в Україні прагне налагодити відносини із Росією, сказав Путін, - знищують.

-Росія прагне добросусідських відносин з Україною, але їх практично неможливо побудувати з теперішнім керівництвом країни, - заявив він.

Повертаючись до теми Донбасу, президент РФ додав, що Мінські угоди передбачають внесення змін до Конституції України, по суті, забезпечивши автономію окупованих територій.

- Провести вибори, оголосити амністію. А що ми бачимо? У законі про перехідний період замість виборів – військові адміністрації, замість амністії – люстрація, замість вирішення політичних питань – повернення військ до місць постійної дислокації. Тобто ввести війська на цю територію без політичних процесів та виборів, – додав Путін.

Раніше Путін на цій же прес-конференції розповів, що у нього "створюється враження", ніби Україна готується на Донеччині до чергової силової операції.