6 червня
Завантажити ще

Офіційно коментувати зовнішню політику України тепер можуть лише Зеленський, Шмигаль та Кулеба.

Офіційно коментувати зовнішню політику України тепер можуть лише Зеленський, Шмигаль та Кулеба.
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який визначає перелік посад, які можуть офіційно коментувати зовнішню політику держави. До цього списку увійшли - сам глава держави, прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

- Встановити, що з офіційними заявами та коментарями щодо зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише президент України, прем'єр-міністр України та міністр закордонних справ України, - зазначено у документі.

Згідно з указом, коментарі та заяви осіб, які не увійшли до цього переліку, незалежно від посади не будуть вважатися офіційною позицією України. Метою такого рішення називають у відомстві – забезпечення єдності зовнішньополітичного курсу, посилення координації діяльності державних органів у сфері зовнішніх відносин та належне виконання міжнародних договорів України.

Закордонні поїздки та проведення переговорів лише за погодженням МЗС

Зеленський також зобов'язав державні органи узгоджувати з Міністерством закордонних справ низку дій.

- Виступи посадових осіб із такими заявами, коментарями, ініціативами проводяться виключно в межах їхньої компетенції за відповідними дорученнями президента України, прем'єр-міністра України або міністра закордонних справ України, - наголошується в указі.

Відтепер українські чиновники мають узгоджувати із МЗС такі дії:

  • підготовку закордонних візитів;
  • офіційні заяви та коментарі щодо зовнішньої політики;
  • ініціативи щодо набуття Україною членства в НАТО, ЄС та інших організаціях та об'єднаннях;
  • підготовку міжнародних двосторонніх чи багатосторонніх документів;
  • пропозиції щодо кандидатур для призначення представниками України у статутних та інших органах міжнародних організацій;
  • проведення міжнародних консультацій, переговорів, зустрічей, бесід;
  • участь у міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, засіданнях.

До складу українських делегацій мають входити представники МЗС

Згідно з указом президента, у всіх українських делегаціях, які проводять міжнародні переговори, зустрічі та конференції, тепер мають обов'язково бути присутніми прем'єр-міністр - перший заступник або заступник голови МЗС, перший віцепрем'єр, віцепрем'єр - керівник відповідного підрозділу МЗС, міністр - представник МЗС, який обіймає посаду дипломатичного радника у відповідному органі або визначений головою МЗС.

У разі участі України у міжнародних переговорах, що відбуваються за межами нашої країни, до складу делегації в обов'язковому порядку тепер має бути включено голову українського дипломатичного представництва.

Водночас, для координації роботи держорганів у питаннях, що стосуються зовнішніх відносин, у міністерствах та інших держорганах, визначених МЗС за погодженням з президентом, можуть створюватися посади дипломатичних радників.