Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Президент Франції Еммануель Макрон: хлопчик, який закохався в учительку, став новим де Голлем

Президент Франції Еммануель Макрон: хлопчик, який закохався в учительку, став новим де Голлем
Фото: ZUMAPRESS/Global Look Press glavn

Наймолодший президент Франції міг не народитися, якби не жахлива трагедія в сім'ї Макронів. Їхній первісток помер при народженні. Жан-Мішель і Франсуаза, обидва лікарі, були вбиті горем, але вирішили знову спробувати щастя. Доля подарувала їм трьох малюків – Еммануеля, Лорана та Естель.

У приватній єзуїтській школі в містечку Ам'єн вчителі називали Еммануеля вундеркіндом. Хлопчик віддавався навчанню повністю, фанател від літератури та уроків музики. Тому мало хто міг подумати, що Еммануель захопиться політикою. Він ріс у сім'ї медиків, і йому було приготовлено кар'єру лікаря. Але юнака здолала пристрасть до політики, яка передалася йому від прадіда – той свого часу понад 10 років був мером комуни Сомме.

Еммануель закінчив престижний Інститут політичних досліджень за спеціальністю «державна служба», вивчав праці Макіавеллі та Гегеля. Кілька років працював асистентом французького філософа Поля Рікера.

Успішне складання іспитів у Вищій школі в Страсбурзі забезпечило Макрону місце в інспекції фінансів. А у 2007 році він виграв стипендію Фонду Маршалла, яка дозволила йому пройти стажування у банку Ротшильдів.

Фінансовий Моцарт

Економічні таланти Макрона багато хто помітив швидко, тому незабаром до нього прикріпилося прізвисько Фінансовий Моцарт. Вже 2014 року його призначили міністром економіки. На цій посаді він прославився прийняттям «закону для економічного зростання, активності та рівності шансів», який передбачав лібералізацію окремих секторів економіки, зокрема роботу магазинів у неділю.

2016-го Макрон створив соціал-ліберальну партію «Вперед, Республіка!». Вона, за словами політика, «не підтримувала ні правих, ні лівих, а була прогресивістською». Такої ж позиції Макрон дотримувався і під час президентської кампанії, поєднавши у своїй програмі ідеї лівого та правого спрямування. Він обіцяв виборцям підвищення мінімального окладу та зростання зарплат, розширення штату вчителів та поліцейських та водночас лібералізацію ринку праці, скасування пенсійних пільг держслужбовців та скорочення робочих місць бюджетників.

Зробимо Францію знову великою

На президентські вибори 2017 року Макрон йшов із грандіозною метою – повернути Франції колишню велич. Він мріяв, щоб П'ята республіка нарешті витіснила Німеччину з місця лідера Євросоюзу. Його основним противником виступала лідер правого "Національного фронту" Марін Ле Пен, яка вийшла у другий тур. Але серця французів підкорив пристрасний Макрон, йому на той момент було лише 39 років. Він випередив Ле Пен, отримавши вдвічі більше голосів.

Заїхавши до Єлисейського палацу, Макрон мав намір увійти в історію як сучасний Шарль де Голль, вирішивши вести діалог на рівних з усіма світовими лідерами. Він сміливо критикував США за вихід із Паризької угоди щодо клімату, Росію – за окупацію Криму, а Британію – за вихід із Євросоюзу.

У внутрішній політиці насамперед взявся за соціалку - необхідно було змусити французів працювати, а не жити на державну допомогу. Така пропозиція глави держави громадянам не сподобалася, рейтинг Макрона поповз униз, але ненадовго. Міра отримала успіх, незабаром навіть рівень безробіття скоротився.

Який народився в сім'ї атеїстів, у 12 років Макрон прийняв католицтво. Фото: France 3

Який народився в сім'ї атеїстів, у 12 років Макрон прийняв католицтво. Фото: France 3

«Жовті жилети» та ісламісти

Коли йдеться про президентство Макрона, то на думку спадають дві асоціації: «жовті жилети» та мігранти. Протести перших прокотилися Францією восени 2018 року. Все почалося з того, що французи вийшли на вулиці проти підвищення цін на пальне та збільшення податків. Народна підтримка молодого президента знову почала танути на очах, опустившись до 23%.

Виступи «жовтих жилетів» не давали спокою Макрону і у 2019 році. Бажаючи утихомирити активістів, президент пообіцяв урізати прибутковий податок, домогтися повної зайнятості, підвищити пенсії, не закривати школи та лікарні. Гроші він планував шукати, оголосивши війну неплатникам податків.

Що ж до мігрантів, то з ними у Макрона непрості стосунки. Французький президент заявляє про себе як прихильник політики відкритих дверей для мігрантів. Щоправда, після низки терактів у Франції він оголосив війну радикальному ісламізму: виступив за посилення контролю над мечетями та припинення видачі віз імамам. Апогей боротьби настав після того, як у передмісті Парижа було вбито шкільного вчителя Самюеля Паті. Тоді влада вирішила провести чистку та депортувати частину мігрантів-мусульман.

Загибель Паті стала переломним моментом у кар'єрі Макрона. Представники мусульманського світу звинувачували політика в тому, що він не бачить різниці між ісламом та ісламізмом. Але Макрон стояв на своєму. Він виступив проти того, щоб віруючі публічно демонстрували свої релігійні почуття.

Майбутнє подружжя познайомилося 1993-го - Макрон був однокласником доньки Бріжит та її учнем.

Майбутнє подружжя познайомилося 1993-го - Макрон був однокласником доньки Бріжит та її учнем.

«Мадам Боварі»

На відміну від однолітків Макрона в юні роки не приваблювали романи з ровесницями. Натомість він годинами пропадав у театральній студії, де керувала мадам Озьєр. Вчителька була улюбленицею школярів за те, що могла порозумітися з ними.

- Іноді всім нам потрібно просто жити на втіху, - переконувала вона своїх підопічних.

Якось у 1993 році після вистави «Комедія мови» Тардьє Макрон на очах повної зали поцілував улюблену вчительку в щоку. Спочатку це було сприйнято не більше як знак подяки учня, але потім містом поповзли чутки: у 16-річного Еммануеля роман із 40-річною Бріжит Озьєр! Вчительку назвали «мадам Боварі» - та теж була захоплена студентом Леоном.

- Він був не як усі. Його завжди тягло до дорослих. Він просто не був тинейджером. Ще б! Підліток присвячував їй еротичні романи,

згадує про ті часи Бріжит

Батьки Макрона були впевнені, що їхній син зустрічається з дочкою мадам Озьєр Лоран. Але коли секрет відкрився, батьки вирішили заслати сина на навчання до Парижа. Вони були категорично проти роману Еммануеля з «розпусною училкою». Єдина, хто підтримав юнака, була його бабуся Манетт, яка сама працювала в школі.

Перед від'їздом Макрон заявив Бріжит: «Вам від мене не позбутися. Що б ви не робили, я одружуся з вами!» "Посилання" і справді не стала перешкодою для кохання. Бріжіт стала приїжджати до коханця до Парижа. У 2006 році Озьєр розлучилася зі своїм чоловіком, а в 2007-му вийшла заміж за Макрона.

- У нас не класична сім'я, це правда. Але в нашій сім'ї не менше кохання, - наголошував політик.

Французи прийняли мадам Макрон насторожено. Ходили чутки, що вона – не більше ніж прикриття нетрадиційної орієнтації президента. Але ці вигадки так і залишилися нічим не підкріпленими. Замість цієї пари, щоразу з'являючись на публіці, міцно тримається за руки, доводячи, що кохання всі віки покірні.

Новини по темі: Франція Еммануель Макрон