Завантажити ще

Зеленський запевнив, що Україна дотримується Мінських угод і заявив, що Путін – не Бог

Зеленський запевнив, що Україна дотримується Мінських угод і заявив, що Путін – не Бог
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова виконувати умови мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Більше того, українська сторона виписала 10 кроків щодо їх реалізації, які передані США, Франції, Німеччині та РФ. Про це глава держави заявив 21 грудня під час спілкування з журналістами на конференції послів України "Дипломатія 30. Стратегія сильної держави" у державній резиденції "Синьогора", передає " Інтерфакс-Україна ".

- Ми щиро говоримо, що ми готові до діалогу. Нам потрібно, щоб російська сторона сказала, що вони готові. Навіть, коли вони говорять про виконання етапів мінських переговорів, ми говоримо: ми готові виконувати, - зазначив Зеленський.

– Ми навіть написали 10 кроків, як дуже швидко виконати. Складний документ. 10 кроків із залученням Нормандського формату та США, - додав глава держави.

За його словами, ці кроки передані і президентові США, і російській стороні, і Франції, і Німеччині.

- Ми постійно готуємо та ініціюємо різні документи та кроки, щоб нам не закидали інформацію, що ми чогось не хочемо. Щоразу, коли я з кимось спілкуюся і мені починають говорити: а ось президент Російської Федерації каже… Я говорю – будь ласка – нехай він скаже мені у присутності вас, що ми не готові щось виконувати і що саме не готові. Але всі ці питання до іншої сторони, Росії, - сказав він.

"З Путіним зараз немає спілкування"

Глава держави повідомив, що зараз ні українська, ні російська сторона не просять одна одну про прямі переговори Зеленський-Путін. Спроб зателефонувати одне одному не робить жодна сторона.

- Ні я, ні він не бере трубку через те, що ні я, ні він не намагається зателефонувати, - пояснив він. Водночас, за його словами, зараз йде діалог між адміністраціями президентів РФ та України щодо можливості домовленостей.

Президент відмовився прямо відповідати на запитання, чи вірить він у реальність прямих переговорів із Путіним найближчим часом.

- Президент РФ для мене не Бог, щоб у нього вірити чи ні. Але нам треба працювати над усіма форматами, – заявив Зеленський. - Із Путіним зараз немає спілкування. Ми готові до діалогу, але треба, щоб і російська сторона була готова. Ми готові, ми про це публічно говоримо. Ми готові до прямого діалогу, і з партнерами. У будь-якому форматі, – пояснив Зеленський.

"Я буду прямо йому дзвонити"

Президент України уточнив, що зустріч може бути як двосторонньою, так і тристоронньою, необхідно пропонувати різні формати та бути готовими до них.

- Я вважаю, що ми маємо робити все, щоб будувати різні формати зустрічей... Є Нормандія, окремо є спілкування президента Сполучених Штатів із президентом Росії. Я знаю, що на різних рівнях відбуваються розмови... І ми маємо різні розмови. Там така багатовекторна йде розмова, - сказав Зеленський.

Глава держави повідомив, що президент США передав йому багато важливих деталей щодо переговорів між Вашингтоном та Москвою, а також допустив можливість проведення як двосторонньої особистої зустрічі з Володимиром Путіним, так і тристоронніх переговорів із залученням, ймовірно, президента США Джо Байдена.

- Усі працюють і, можливо, ми вийдемо на зустріч двосторонню, можливо – на тристоронню, - зазначив Зеленський.

Він також додав, що адміністрації президентів України та Росії розмовляють про те, яким може бути порядок денний зустрічі.

- Якщо не вдасться в якийсь термін домовитися адміністраціям, то я буду йому прямо (Путіну, - прим.авт.) дзвонити, - сказав Зеленський.

Вперше про особисту зустріч із Володимиром Путіним український президент заговорив 20 квітня. Зеленський у своєму відеозверненні запропонував російському лідеру зустрітися "у будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна". У Кремлі, у свою чергу, заявили, що чекають на Зеленського в Москві в будь-який зручний для нього час. Український президент зазначав також, що дав завдання голові свого Офісу Андрію Єрмаку розпочати контакти з російською стороною щодо підготовки зустрічі.

Спікер Путіна Дмитро Пєсков минулого тижня зазначив, що предметної підготовки до зустрічі не ведеться і жодних пропозицій з української сторони в Кремлі не отримували.