Завантажити ще

Фрегат "Гетьман Сагайдачний" виведуть зі складу ВМС

Фрегат
Фото: mil.gov.ua

Флагманський корабель "Гетьман Сагайдачний" у 2031 році планують вивести зі складу військово-морських сил ЗС України. Відповідно, за задумом ВМС України, корвет " Володимир Великий " може прийти на заміну фрегату, який вже зараз не дотягує до сучасних вимог. Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа 17 грудня в інтерв'ю Армія "Inform".

- Від нас є пропозиція його (корвет "Володимир Великий" - прим.авт.) добудувати. Чому? Тому що ми враховуємо, що його буде перейменовано на клас "фрегат". Адже потенціал цього корвету, який було закладено ще у 2010 році, починаючи від розміру до комплекту озброєння, яке має бути на ньому встановлене, відповідає кораблям класу "фрегат". Під час його будівництва ми зможемо використати технології та технічні рішення, які використовуються у будівництві корвету ADA, - сказав він.

Таким чином, "Володимир Великий" зможе прийти на заміну флагманському кораблю "Гетьман Сагайдачний", який у 2031 році планують вивести зі складу ВМС ЗС України.

"Гетьман Сагайдачний", за словами Неїжпапи, зараз проходить модернізацію.

– Відновлювально-модернізаційні роботи охоплюють заміну радіоелектроніки, системи управління вогнем, зв'язку, включаючи бортові системи, ремонт головної енергетичної установки та багато іншого, – перерахував він.

Наприкінці ремонту буде здійснено підготовку екіпажу до участі в операції НАТО "Морська охорона".