21 листопада
Завантажити ще

Віфлеємський вогонь миру принесли до Верховної Ради

Віфлеємський вогонь миру принесли до Верховної Ради
Фото: rada.gov.ua

Українські пластуни за традицією внесли до Верховної Ради Віфлеємський вогонь миру під час засідання 19 грудня. Урочиста церемонія передачі Віфлеємського вогню миру голові ВР відбулася у сесійній залі Верховної Ради України – представники національної скаутської організації «Пласт» віддали вогонь Руслану Стефанчуку.

- Це багаторічна передріздвяна традиція, що нагадує про важливість миру, добра, любові та єднання, - сказав Стефанчук.

Вже понад 30 років українські скаути перед Різдвом привозять «святий вогонь» до України. Ідея полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Пластуни побажали, щоб Віфлеємський вогонь «допоміг знайти світ у душах і в нашій країні. А в сесійній залі запанувало розуміння, яке б дозволило працювати на благо всієї країни».

Руслан Стефанчук подякував українським пластунам. Він побажав, щоб сяйво Вогню миру з Віфлеєму зігріло всіх нас, наші родини та всю Україну. І перше диво сталося прямо на засіданні Ради: спікерові вдалося виконати всю бліц-програму останнього цього року сесійного дня, оскільки депутати, які завжди наполягають на винесенні своїх поправок до законопроектів до зали, не стали на цьому наполягати, і всі голосування просувалися швидко. Стефанчук відзначив це окремо, жартома зв'язавши конструктивний турборежим роботи з появою Віфлеємського вогню під куполом.

Віфлеємський вогонь миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового, що полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. До України вогонь вперше привезли 1992 року. Вогнем із Віфлеєму запалюють свічки на Святу Вечерю.

Пластуни – найстаріша організація в Україні. Перші організації українських скаутів виникли у 1911 році у Львові, який тоді був частиною Австро-Угорщини. Українських скаутів кличуть пластунами за аналогією із пластунами – козацькими розвідниками, які пересувалися повзком. У червні 2019 року депутати ухвалили закон, який дає змогу фінансувати організацію з бюджету.