Завантажити ще

Явка з повинною. У МЗС України відреагували на вердикт ростовського суду, який побічно визнав наявність російських військ в ОРДЛО

Явка з повинною. У МЗС України відреагували на вердикт ростовського суду, який побічно визнав наявність російських військ в ОРДЛО

Російський суд у Ростові-на-Дону, у вироку якого знайшли формулювання, що підтверджують наявність військ РФ на окупованому Донбасі, підписав Росії "явку з повинною". Таке визнання є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі.

Про це 16 грудня у коментарі агентству " Інтерфакс-Україна " повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

- Цього разу РФ власноруч створила юридичний прецедент, який чітко зафіксував її статус як бік міжнародного збройного конфлікту, - заявив він.

Ніколенко також додав, що ця подія зміцнить українську позицію у справах проти Росії на міжнародному рівні.

- Російським юристам стане важче називати біле чорним, а чорне білим. Вердикт ростовського судді наблизив притягнення російської влади до міжнародно-правової відповідальності. Не дивно, що російська сторона почала видаляти згадане судове рішення з публічного доступу. Але сховати злочини Росії проти України не вдасться», - підсумував він.

Що було раніше

16 грудня стало відомо, що Кіровський районний суд у Ростові-на-Дону вперше офіційно, хоч і побічно, визнав присутність Збройних сил РФ на Донбасі. Про це йдеться у матеріалах справи про корупцію під час постачання продовольства російським військовим, які несуть бойове чергування у ОРДЛО (вирок було винесено 10 листопада).

Підсудний, заперечуючи звинувачення, розповів деталі постачання продовольства для військ РФ на територію т.зв. "ДНР" та "ЛНР". У суді постфактум зазначили, що ця інформація фігурувала лише у показаннях, долучених до матеріалів провадження, а не у висновках суду.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "Це неможливо", і російських військових в ОРДЛО немає. На думку представника Кремля, така інформація - це помилка людей, які складали документ. Він продовжує стверджувати, що російські війська «не перебували та не перебувають на Донбасі».