Завантажити ще

Російський суд побічно визнав наявність військ РФ на Донбасі, у Кремлі одразу назвали це "помилкою"

Російський суд побічно визнав наявність військ РФ на Донбасі, у Кремлі одразу назвали це
Фото: facebook.com\minoboronirf

Суд у російському Ростові "підставив" збройні сили країни-окупанта та її політичне керівництво, побічно визнавши, що регулярна армія РФ присутня в ОРДЛО. Ці дані з показань обвинуваченого були згадані офіційно опублікованому вироку.

На російському порталі, де публікуються судові рішення, з'явився вирок підряднику Міноборони Росії В'ячеславу Забалуєву (заступник голови регіонального управління з військового харчування ТОВ "Технологія") у справі про посередництво у хабарі якомусь підполковнику Гончарову, щоб він не заважав постачання продовольства. Ці хабарі передавав Забалуєв.

Підсудний визнав провину частково, але у своїх показаннях пояснює те, що сталося інакше. Він розповів, що у "Технології" займався закупівлею та продажем продовольства.

- Це продовольство призначалося для відправки до військових частин Збройних сил РФ, що дислокуються на території т.зв. "ДНР" і "ЛНР", - дослівно наводяться свідчення Забалуєва.

Йшлося про постачання продовольства раз на два тижні загальним обсягом понад 1 300 тонн (протягом як мінімум 2018-2019 років), до асортименту входили борошно, консерви, свіжі овочі. Обвинувачений розповів, що кожен водій отримував за рейс 65-80 тисяч рублів (20-25 тис грн) «у зв'язку зі складністю та небезпекою маршруту». На кордоні, за його словами, з вантажівок знімали номери держреєстрації, водії віддавали документи і «під охороною приймаючої сторони прямували до місця розвантаження».

Ця інформація містилася виключно у показаннях підсудного (стенограма), а не у висновках суду.

На цитату Забалуєва слідом за " Радіо Свобода " звернули увагу українські ЗМІ, зробивши висновок про те, що Кіровський райсуд Ростова-на-Дону цим визнав наявність російських військ на Донбасі.

Фрагмент вироку, опублікованого російському Порталі судових рішень. Скрін: http://xn--90afdbaav0bd1afy6eub5d.xn--p1ai/64073623

Фрагмент вироку, опублікованого російському Порталі судових рішень. Скрін: http://xn--90afdbaav0bd1afy6eub5d.xn--p1ai/64073623

Дмитро Пєсков вважає документ помилковим

Рішення суду, яке спричинило такий резонанс, прокоментували у президента Росії Володимира Путіна. Його прес-секретар Дмитро Пєсков назвав тезу про постачання російським військовим до ОРДЛО помилкою, передає " Медуза ".

- Напевно, йдеться про помилку тих, хто писав цей текст. Тому що це неможливо. Жодних збройних сил РФ на території самопроголошених республік немає. Не було і ні. ЗС РФ є на території Російської Федерації, - заявив Пєсков.

Він також уточнив, що Росія постачає на окупований Донбас нібито лише гуманітарну допомогу, і про це давно і так відомо.

- Гуманітарна допомога постійно постачається, ви знаєте про це. Вона постачається у ці республіки. Ці республіки гостро потребують цієї допомоги. Але про жодні поставки, які ви процитували, мови йти не може. Це помилка тих, хто становив цей документ, – відповів спікер Путіна на запитання журналістів.

У Кіровському районному суді Ростова, у свою чергу, пояснили, що було опубліковано "знеособлений вирок, який відповідає оригіналу вироку у матеріалах кримінальної справи". Репліки про присутність російських військових в ОРДЛО наведено лише у показаннях підсудного, а у фабулі звинувачення та в тому, що визнає суд, про це не йдеться.

– Там говориться, що Забалуєв показав таке – і перерахування. Ми ж не можемо вплинути на його свідчення", - зазначили у суді.