Завантажити ще

Білорусь разом із Китаєм та Саудівською Аравією потрапила до п'ятірки країн за кількістю заарештованих журналістів

Білорусь разом із Китаєм та Саудівською Аравією потрапила до п'ятірки країн за кількістю заарештованих журналістів
Фото: facebook.com/Reporterssansfrontieres

Білорусь потрапила до першої п'ятірки країн за кількістю заарештованих за останній рік журналістів. Також республіка стала єдиною країною, в якій заарештували більше жінок, що працюють у ЗМІ, аніж чоловіків. Про це йдеться у щорічній доповіді організації "Репортери без кордонів", опублікованій 16 грудня.

Як і у минулі роки, найбільше журналістів в ув'язненні (127) перебувають у Китаї. Після ухвалення влітку 2020 року закону про національну безпеку, спрямованого на встановлення жорсткішого контролю над Гонконгом, у регіоні заарештували не менше десяти журналістів.

У М'янмі після військового путчу взимку 2021 року і масових протестів після цього під вартою опинилися 52 журналісти.

Також до п'ятірки країн з найбільшою кількістю ув'язнених журналістів потрапили В'єтнам (43) та Саудівська Аравія (31).

У Білорусі кількість заарештованих журналістів зросла до 32 на тлі виборів президента та масових протестів. З них 17 жінок та 15 чоловіків. Першими із засуджених були співробітниці польського телеканалу "Белсат", що віщає на Білорусь, Катерина Андрєєва та Дар'я Чульцова.  У доповіді також згадується колишній редактор Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич, якого затримали в результаті примусової посадки в Мінську літака Ryanair, що летів до Вільнюсу. Протасевич перебуває під домашнім арештом.

Загалом, за даними "Репортерів без кордонів", у світі за ґратами перебувають 488 співробітників ЗМІ. Це приблизно на 20% більше, ніж рік тому. Також це найбільше число з того часу, як організація почала публікувати свій щорічний огляд у 1995 році.

За рік загинули 46 журналістів, із них 30 стали жертвами навмисного вбивства, а 16 загинули під час виконання службових обов'язків. Найбільш небезпечними країнами для журналістів у 2021 році були Мексика, Афганістан, Індія, Ємен та Пакистан. У заручниках перебувають 65 журналістів: 44 - у Сирії, 11 - в Іраку, 9 - у Ємені та один - у Малі. Найбільше їх захопили бойовики терористичної організації "Ісламська держава", ісламістського угруповання "Хайат Тахрір аш-Шам".

"Репортери без кордонів" (Reporters sans frontières; RSF) – міжнародна неурядова організація з центральним офісом у Парижі.

Новини по темі: Білорусь Журналісти