Німеччина та Франція грають у нормандському форматі роль модераторів та спостерігачів. Росія ж є однією із сторін конфлікту, заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн після саміту " Східного партнерства ". Як пише РБК-Україна, так політик відповіла на запитання журналістів, який формат переговорів із Росією ЄС обиратиме у разі реагування на нову агресію проти України.
– Формат переговорів дуже чіткий. Після анексії Криму Росією було створено Нормандський формат, де Німеччина та Франція – модератори та спостерігачі, а сторонами конфлікту є Україна та Росія. Ми працюємо у цьому форматі. Я думаю, це і є потрібний формат для цього конфлікту, – наголосила фон дер Ляйєн.
За її словами, влітку цього року Єврокомісія отримала від Європейської ради завдання розробити різні варіанти дій у разі подальшої агресії Росії проти України та виконала домашнє завдання.
Ляйєн наголосила, що Євросоюз «готовий відповісти» на агресивні дії РФ, хоча сподівається, що такого не станеться. І що всі учасники саміту ЄС – "Східне партнерство" закликали Росію до деескалації на кордоні з Україною.
-Ми поділяємо стурбованість щодо ескалації на кордоні України. Ми закликаємо Росію до деескалації та утриматися від будь-яких агресивних дій, - зазначила вона.
Дводенний саміт "Східного партнерства" розпочав свою роботу у Брюсселі 15-го грудня. У ньому беруть участь і глава України Володимир Зеленський. За його словами, представники всіх країн, які були присутні на шостому саміті "Східного партнерства" у Брюсселі, висловили підтримку Україні.